Jedynie prawda jest ciekawa


Wkrótce Sejm przegłosuje, że układ nie istnieje...

25.04.2015

„Nieistniejący układ” już dopadł Mariusza Kamińskiego, teraz Ziobrę stawia przed trybunał.

1. Główny zarzut, za który chcą postawić Ziobrę przed trybunał, brzmi – zbrodzień usiłował wykazać, że polskim życiu polityczno-biznesowo-towarzyskim istnieje tak zwany układ.
Wkrótce o tym, że układ układ nie istnieje, przegłosuje Sejm, większością 3/5 głosów.
Wiadomość o tym, że układ nie istnieje, nabierze mocy prawnej. Być może nawet, mówienie o układzie, podlegać będzie karze, jak za kłamstwo oświęcimskie.

2. Bo przecież nie ma układu. Nie ma lokalnych sitw. Nie ma korupcji, chyba, że w gminie. Nie ma ma afer, wszystkie przecież zostały zamiecione. Nie ma kręcenia lodów. Nie ma ustawionych przetargów. Nie ma kolegów skarbu państwa. Kryształowo czyste są prokuratury, a sądy to krynica uczciwości..
Jak pięknie śpiewała grupa „Pod budą” - jest, gdzieś na końcu mapy taka wieś, a w niej...jest tylko człowiek, piękny i czysty, w wieńcu na głowie z laurowych liści...

3. W serialu „Miodowe lata” jest taka scena. Krawczyka (Żaka) boli ząb, a Norek (Barciś) radzi mu – powtarzaj sobie, że ząb cie nie boli. Żak trzyma się za szczękę i powtarza – ząb mnie nie boli, nie boli, mnie ząb... ząb mnie nie boli... - aż nagle jak nie wrzaśnie – ale boli mnie, cholera, wściekle mnie boli!
Nam też kazali tak powtarzać – układ nie istnieje... nie istnieje układ... układ nie istnieje.. - Ale k... istnieje, każdy widzi, że istnieje! Unijny OLAF alarmuje, ze co piąty przetarg w Polsce jest ustawiony!

4. Wracając jeszcze do piosenki „Pod budą” - jest tam też taka fraza, że w tej wsi, gdzieś na końcu mapy – nie ma złodziei, bo brak pieniędzy...
Jesteśmy blisko tego stanu, ze złodziejstwo się skończy, z powodu braku państwowych pieniędzy...

Janusz Wojciechowski
[Fot. PAP]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook