Jedynie prawda jest ciekawa


Witold Gadowski - Kto uwiódł Europę...

29.06.2016

O Altiero Spinellim i jego ideowych spadkobiercach, ustawie medialnej i wyborach prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – nowy Komentarz Tygodnia Witolda Gadowskiego.

"Jak człowieka tak jak ja, często nieskromnie wyśmiewa się z głupoty innych ludzi, to jego własna głupota palnie go tak w czoło, że aż się zastanowi" – powiedział Witold Gadowski w Komentarzu Tygodnia. Co miał na myśli?

"Taki przypadek spotkał mnie przy wejściu do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie nad drzwiami, nad głównym wejściem, bezwiednie przeczytałem nazwisko patrona, jakby Europy – Altiero Spinelli. Przeczytałem, poszedłem dalej. Ale ta moja własna głupota zaczęła sie jednak uaktywniać i walczyć z potrzebą poznania. W końcu potrzeba poznania wygrała i postanowiłem sprawdzić kim był ten słynny, a nie znany mi, Altiero Spinelli" – mówił dalej.

Autor tłumaczy, że Spinelli był urodzonym na początku XX w. Działaczem komunistyczny, trockistą, który osadzony w więzieniu na wyspie Ventotene za Mussoliniego z "drugim gagatkiem" Rossim spłodził tekst pt. "Manifest z Ventotene"

"Był gotowym projektem utworzenia jednego państwa na terenie całej Unii Europejskiej" – wyjaśnia komentator i dodaje, że Spinelli do końca życia był trockiską. I jako taki stworzył unię europejskich federalistów.

"Ta unia działa do dzisiaj. I w tej unii, także w Spinelii Group, działają także dwie posłanki z Polski: pani Róża Thun i pani towarzyszka Danuta Hübner. Mówię towarzyszka, bo długa członkini PZPR oraz minister w rządzie towarzysza Leszka Millera" – powiedział.

"Jak widać wielbi go cały Parlament Europejski" – dodał.

Komentator wyjaśnia, że zmierza to do utworzenia jednego państwa europejskiego, a zwłaszcza po Brexicie, gdy Wielka Brytania pożegnała się, przynajmniej symbolicznie za pomocą referendum, z UE, już nic nie powstrzyma "zwolenników Spinelliego"

"W tej grupie, o której mówię cały czas, działa również: miłośnik małych dziewczynek Daniel Cohn-Bendit, wielbiciel koktajli mołotowa z Frankfurtu Joschka Fischer; bardzo blisko ich grupy jest także ich przyjaciel pan Adam Michnik" – mówił Gadowski o tym "doborowym towarzystwie".

"Spinelli stworzył najmocniejsze lewackie, trockistowskie lobby" – dodał.

Na dowód dziennikarz zacytował Manifest z Ventotene. I stwierdził, że to, co teraz powstanie to unia niemiecko-muzułmańska.

Witold Gadowski wspomniał również w swoim komentarzu o tablicy w Krakowie poświęconej Józefowi Hieronim Retingerowi, określanego przez ówczesnych mu publicystów jako "kuzynek diabła", który działał podejrzenia z komunistami i masonami. Tablica określa go jako prekursora integracji europejskiej... Czyje to dzieło – zastanawia się Gadowski?

"Dwaj patronowie Spinelli i Retinger. Broń nas Panie Boże przed taką Europą" – konkluduje.

Z kolei w temacie spraw krajowych i podpisaniu przez Andrzeja Dudę tymczasowej ustawy o ustroju mediów publicznych, Gadowski stwierdził, że zapowiada się "duża wojna o konfitury" i opowiada o reformie medialnej i koniecznych kierunkach tych zmian.

Na koniec, przy okazji rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej, komentator nawiązuje do islamistów.

"Okazuje się bowiem, że gra w piłkę nożną została obłożona przez Abu Bakr al-Baghdadiego , o czym poinformował jego sekretarz prasowy, "fatfą" – nie wolno grać w piłkę nożną, to jest nieislamskie, Allah się gniewa, jak się kopię w piłkę nożną" – mówił Gadowski.

"Można by się uśmiechnąć i powiedzieć – co religia, to religia. Jedni mądrzejsi, drudzy mniej" – powiedział autor ale jednocześnie dodał, że już teraz są przykłady zamachów ze strony np. Państwa Islamskiego na kibiców.

"To nie żarty" – stwierdza.

Cały futbol i kibice są nowym wrogiem Państwa Islamskiego.

Cały komentarz można obejrzeć na kanale YouTube autora:

ak/YouTube/GadowskiTV

[fot. YouTube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook