Jedynie prawda jest ciekawa


Witold Gadowski - Kto uwiódł Europę...

29.06.2016

O Altiero Spinellim i jego ideowych spadkobiercach, ustawie medialnej i wyborach prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – nowy Komentarz Tygodnia Witolda Gadowskiego.

"Jak człowieka tak jak ja, często nieskromnie wyśmiewa się z głupoty innych ludzi, to jego własna głupota palnie go tak w czoło, że aż się zastanowi" – powiedział Witold Gadowski w Komentarzu Tygodnia. Co miał na myśli?

"Taki przypadek spotkał mnie przy wejściu do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie nad drzwiami, nad głównym wejściem, bezwiednie przeczytałem nazwisko patrona, jakby Europy – Altiero Spinelli. Przeczytałem, poszedłem dalej. Ale ta moja własna głupota zaczęła sie jednak uaktywniać i walczyć z potrzebą poznania. W końcu potrzeba poznania wygrała i postanowiłem sprawdzić kim był ten słynny, a nie znany mi, Altiero Spinelli" – mówił dalej.

Autor tłumaczy, że Spinelli był urodzonym na początku XX w. Działaczem komunistyczny, trockistą, który osadzony w więzieniu na wyspie Ventotene za Mussoliniego z "drugim gagatkiem" Rossim spłodził tekst pt. "Manifest z Ventotene"

"Był gotowym projektem utworzenia jednego państwa na terenie całej Unii Europejskiej" – wyjaśnia komentator i dodaje, że Spinelli do końca życia był trockiską. I jako taki stworzył unię europejskich federalistów.

"Ta unia działa do dzisiaj. I w tej unii, także w Spinelii Group, działają także dwie posłanki z Polski: pani Róża Thun i pani towarzyszka Danuta Hübner. Mówię towarzyszka, bo długa członkini PZPR oraz minister w rządzie towarzysza Leszka Millera" – powiedział.

"Jak widać wielbi go cały Parlament Europejski" – dodał.

Komentator wyjaśnia, że zmierza to do utworzenia jednego państwa europejskiego, a zwłaszcza po Brexicie, gdy Wielka Brytania pożegnała się, przynajmniej symbolicznie za pomocą referendum, z UE, już nic nie powstrzyma "zwolenników Spinelliego"

"W tej grupie, o której mówię cały czas, działa również: miłośnik małych dziewczynek Daniel Cohn-Bendit, wielbiciel koktajli mołotowa z Frankfurtu Joschka Fischer; bardzo blisko ich grupy jest także ich przyjaciel pan Adam Michnik" – mówił Gadowski o tym "doborowym towarzystwie".

"Spinelli stworzył najmocniejsze lewackie, trockistowskie lobby" – dodał.

Na dowód dziennikarz zacytował Manifest z Ventotene. I stwierdził, że to, co teraz powstanie to unia niemiecko-muzułmańska.

Witold Gadowski wspomniał również w swoim komentarzu o tablicy w Krakowie poświęconej Józefowi Hieronim Retingerowi, określanego przez ówczesnych mu publicystów jako "kuzynek diabła", który działał podejrzenia z komunistami i masonami. Tablica określa go jako prekursora integracji europejskiej... Czyje to dzieło – zastanawia się Gadowski?

"Dwaj patronowie Spinelli i Retinger. Broń nas Panie Boże przed taką Europą" – konkluduje.

Z kolei w temacie spraw krajowych i podpisaniu przez Andrzeja Dudę tymczasowej ustawy o ustroju mediów publicznych, Gadowski stwierdził, że zapowiada się "duża wojna o konfitury" i opowiada o reformie medialnej i koniecznych kierunkach tych zmian.

Na koniec, przy okazji rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej, komentator nawiązuje do islamistów.

"Okazuje się bowiem, że gra w piłkę nożną została obłożona przez Abu Bakr al-Baghdadiego , o czym poinformował jego sekretarz prasowy, "fatfą" – nie wolno grać w piłkę nożną, to jest nieislamskie, Allah się gniewa, jak się kopię w piłkę nożną" – mówił Gadowski.

"Można by się uśmiechnąć i powiedzieć – co religia, to religia. Jedni mądrzejsi, drudzy mniej" – powiedział autor ale jednocześnie dodał, że już teraz są przykłady zamachów ze strony np. Państwa Islamskiego na kibiców.

"To nie żarty" – stwierdza.

Cały futbol i kibice są nowym wrogiem Państwa Islamskiego.

Cały komentarz można obejrzeć na kanale YouTube autora:

ak/YouTube/GadowskiTV

[fot. YouTube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook