Jedynie prawda jest ciekawa


Witek: Rząd PiS wprowadza trudne reformy

09.05.2017

Trudno się spodziewać poklasku z każdej strony, kiedy rząd PiS wprowadza tak trudne - ale bardzo potrzebne dla Polski, dla Polaków - reformy; po 16 miesiącach każdy rząd ma taki "dołek" - tak Elżbieta Witek, szefowa gabinetu premier Beaty Szydło odniosła się do ostatnich sondaży poparcia dla partii.

 Witek była pytana we wtorek na antenie TVP Info o te sondaże, z których wynika, że notowania PiS spadają. "Każdy rząd mniej więcej po 16 miesiącach ma taki dołek. Trudno się spodziewać, że wprowadzając tak trudne reformy - ale bardzo potrzebne dla Polski, dla Polaków - żeby zyskiwać poklask z każdej strony, zwłaszcza, że uderzamy w spore grupy interesów, którym do tej pory żyło się całkiem nieźle" - oceniła minister.

 Jej zdaniem to właśnie powoduje ten "opór", z którym PiS ma do czynienia od wielu miesięcy. -Ale my konsekwentnie - tak zdecydowała premier Beata Szydło i nasz rząd - bardzo konsekwentnie wprowadzamy te zmiany, na które się umawialiśmy i które są w naszym programie - zapewniła szefowa gabinetu premier. Witek wskazała też, że PiS nie uprawia PR-u. "On oczywiście jest potrzebny, żeby do ludzi dotarła rzeczywista informacja o tym, co robimy, bo to jest żmudna, taka codzienna, ciężka praca, która nie jest medialna - zaznaczyła. -Wokół tego nie robimy szumu medialnego, pokazujemy tylko to, co premier robi np. będąc z wizytami zagranicznymi. Bo prowadzi bardzo aktywną politykę zagraniczną -także minister (spraw zagranicznych) Witold Waszczykowski, także prezydent Andrzej Duda -podkreśliła szefowa gabinetu premier.

Witek zauważyła również, że w opozycji - która sama sprowadziła się do roli opozycji totalnej -zaczyna toczyć się wewnętrzna walka. -To już widać od dłuższego czasu" - stwierdziła. Jak dodała w opozycji było dwóch liderów - przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru i szef PO Grzegorz Schetyna. Jednak, jak wskazała, "potem mieliśmy okazję widzieć spory wewnętrzne, kto będzie liderem i przywódcą".  Według Witek Nowoczesna "się kończy". -Widać to nie tylko po sondażach, ale także po tym, jaką aktywność przejawia Petru. Jego rola jest marginalizowana - zaznaczyła. -Przepływ elektoratu miedzy PO, a Nowoczesną jest widoczny. Gdybyśmy zobaczyli dzisiaj z kim ewentualnie Platforma mogłaby wejść w koalicję, to PSL - gdyby znikł, nie ma SLD - to z kim ma wejść w koalicję? -pytała.

pc/PAP

fot. [Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook