Jedynie prawda jest ciekawa


Witek o tekście „Newsweeka”: Czuję czepianie się

24.08.2015

„Władza nie może się pogodzić z tym, że rządzi ktoś inny i rządzi skutecznie”.

Czy rządzący przystąpili do szukania haków na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę? Tak zdaje się sugerować Elżbieta Witek, która komentowała artykuł „Newsweeka”. Tygodnik pisze, że Andrzej Duda naciągnął Sejm na wiele tysięcy złotych.

„Władza odchodząca i środowisko z nią związane nie mogą się pogodzić z tym, że rządzi ktoś inny i rządzi skutecznie. W tym sensie, że dotrzymuje obietnic i prowadzi aktywną politykę, to chyba przeszkadza” – stwierdziła rzecznik PiS Elżbieta Witek odnosząc się do artykułu w najnowszym "Newsweeku".

Tygodnik Lisa pisze, że Andrzej Duda jeszcze jako poseł podróżował na koszt Sejmu do Poznania, żeby wykonywać obowiązki poselskie.

Witek wskazuje, że okładka, jak i artykuł na pierwszy rzut oka mają zaatakować Andrzeja Dudę. „Zresztą sposób, w jaki autor się wyraża, pisząc "Duda"… Trzeba przypomnieć, że to już jest prezydent Rzeczypospolitej” – zauważyła.

Witek podkreśliła, że w celu weryfikacji wszelkich wątpliwości tygodnik mógł zgłosić się do Kancelarii Prezydenta. Jak stwierdziła, ataki na prezydenta są zauważalne już od dnia zaprzysiężenia. „Jakoś władza odchodząca i środowisko z nią związane nie mogą się pogodzić z tym, że rządzi ktoś inny i rządzi skutecznie. W tym sensie, że dotrzymuje obietnic i prowadzi aktywną politykę, to chyba przeszkadza” – oceniła.

Rzecznik PiS przyznała, że nie czuje dysonansu. „Czuję zaś czepianie się i dokopywanie 'a gdzie tutaj komu przełożyć'” – podkreśliła.

ez,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook