Jedynie prawda jest ciekawa


Witek: Funkcja przewodniczącego RE przerosła Tuska

06.03.2017

"Konsultacje trochę trwały, bo trzeba było rozmawiać nie tylko z samym zainteresowanym, ale z innymi państwami" - powiedziała w programie „Gość poranka” (TVP Info) Elżbieta Witek, szefowa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

"Zawsze cieszymy się, gdy Polak zajmuje ważne funkcje, ale te 2,5 roku były sprawdzianem, Gdyby [Donald Tusk] chciał być neutralny, sprawy potoczyłyby się inaczej, ale stanął po stronie opozycji. To jest niedopuszczalne, że człowiek opowiada się przeciwko państwu polskiemu, bo tak należy stawianie przeciwko rządowi" - podkreśliła minister. "Pan Donald Tusk zapomniał chyba, z jakiego kraju pochodzi. Chyba, że prawdą jest to, co wcześniej mówił: że najpierw jest Europejczykiem, a dopiero w dalszej kolejności Polakiem" - zauważyła Elżbieta Witek.

"Za prezydentury Donalda Tuska wydarzyło się dużo złych rzeczy w UE, jak kryzys migracyjny, Brexit czy skargi na Polskę." - przypomniała. Szefowa gabinetu politycznego premier Szydło odniosła się też do skandalicznej postawy Donalda Tuska wobec kryzys sejmowego. "To był skandal, bo ośmielił się porównać wydarzenia z grudnia do historycznych grudniów w historii Polski. (…) Funkcja przewodniczącego RE przerosła Donalda Tuska" - zaznaczyła. Elżbieta Witek odniosła się też do kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego. "To człowiek, który ma olbrzymie zasługi i olbrzymie doświadczenie. Nie można mówić, że stajemy przeciwko Polakowi. Nie! Wystawiliśmy Polaka" - powiedziała minister. "Donald Tusk ewidentnie skłaniał się do popierania polityki innych mocarstw – Niemiec, Francji czy Włoch" - podkreśliła.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook