Jedynie prawda jest ciekawa

Wiśniewski pokazuje absurd systemu emerytalnego

11.08.2015

„Po wydłużeniu wieku emerytalnego moja emerytura wyniesie 35 zł! 25 lat i można szaleć”.

Michał Wiśniewski, kontrowersyjny lider zespołu Ich Troje, publikuje na swoim profilu na Facebooku list, jaki otrzymał z ZUS-u. Pokazuje on dobrze, w jakim stanie jest w Polsce system emerytalny.

„Dobre wiadomości z z samego rana!” - pisze ironicznie Wiśniewski. „Po wydłużeniu wieku emerytalnego moja emerytura wyniesie nieco ponad 35 zeta!” - informuje.

I dodaje: „Jeszcze tylko 25 lat i można szaleć”.

Sprawę Wiśniewskiego podnosi na łamach Tygodnika „Solidarność” Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”. „Jego (Wiśniewskiego – red.) przykład jest bardzo wymowny, bo pokazuje, co czeka ludzi pracujących na umowach, z których nie płaci się składek emerytalnych” - pisze.

I dodaje, że „ogromna rzesza aktywnych w gospodarce albo nie płaci w ogóle, albo płaci znacznie zaniżone kwoty” składek. „Młodzi ludzie płacą pierwsze składki dopiero po kilkunastu latach pracy, co w tym kontekście należy uznać za zmarnowane pokolenie” - dodaje Lewandowski.

„Dlatego postulat obniżenia wieku i powiązania uprawnienia do przechodzenia na emeryturę ze stażem składkowym, to jedyne dzisiaj racjonalne rozwiązanie” - tłumaczy Lewandowski.

Faktem jest, że polski system emerytalny trzeba zmienić. Przykład Wiśniewskiego to kolejny argument.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook