Jedynie prawda jest ciekawa


Wiśniewska: rodziny są narażone na szykany

06.12.2013

Rozmowa z poseł Jadwigą Wiśniewską z PiS.

Stefczyk.info: po wielu bataliach i problemach zakończył się dramat rodziny państwa Bajkowskich, którym odebrano dzieci. Dopiero ostatnio prokuratura ostatecznie stwierdziła, że dzieci Bajkowskich mogą zostać z rodzicami, bowiem nie znęcano się nad nimi. To kończy sprawę, która skupiła na sobie na wiele tygodni opinię publiczną. Wiele osób pytało, jak to możliwe, że tyle czasu rodzina nie może odzyskać dzieci.

Jadwiga Wiśniewska: System tak funkcjonuje, że rodziny są narażone przez państwo na szykany. To państwo jest niewydolne. To państwo zafundowało horror tej krakowskiej rodzinie. To jednak jedynie jeden z wielu przykładów. Jest więcej rodzin, które doświadczały podobnych problemów. Państwo staje się opresyjne względem rodziny. Mamy zmiany przepisów, stygmatyzowanie rodziny, wpuszczanie do porządku prawnego ustawy o "przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie" - to nic innego niż stygmatyzowanie rodziny. Obecnie jesteśmy świadkami procesu, który służy poniżeniu rodziny, rozbiciu rodziny, pokazaniu, że rodzina nie jest najlepszym miejscem do życia. Jednak jest dokładnie inaczej niż się nam wmawia.

Co zatem robić?

Polskie rodziny, parlamentarzyści, dla których rodzina jest wielką wartością, powinni głośno protestować i pokazywać, że to jest droga donikąd.

Dziś każdą rodzinę można postawić w takiej samej sytuacji, jak rodzinę Bajkowskich?

Przepisy są restrykcyjne i absurdalne. Sprawiają, że każdego dnia, każda rodzina może się spodziewać, że na podstawie głupiego, niesprawdzonego, niesłusznego doniesienia spotka ją wielka krzywda. Rodzinie Bajkowskich wyrządzono wielką krzywdę. Nie usłyszałam, żeby przedstawiciele rządu, władz, resortu polityki społecznej, którzy forsują antyrodzinne przepisy, powiedzieli choć raz słowo "przepraszam". Choć oczywiste jest, że to słowo nie jest w stanie wynagrodzić cierpienia tej rodzinie.

O jakich cierpieniach pani mówi?

Chodzi nie tylko o cierpienia dotyczące rozerwania rodziny, ale również to, że ta rodzina przez jakiś czas była na ustach całej Polski. Jej życie było przedmiotem debaty publicznej. Było komentowane w sposób często niesprawiedliwy. To również krzywdy, które należałoby jakoś starać się wynagrodzić.

Rozmawiał Nal
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook