Jedynie prawda jest ciekawa


Wiśniewska: Prezydent nie powinien jechać

01.07.2012

Nie jest sztuką wydać szybko pieniądze. Jest sztuką pieniądze wydać tak, by inwestycje służyły kolejnym pokoleniom przez lata – mówi portalowi Stefczyk.info posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska z PiS.

Stefczyk.info: Prezydent Bronisław Komorowski wybiera się na mecz finałowy ME 2012 do Kijowa. Będzie jednym z niewielu przywódców, którzy zasiądą na trybunie. Obok niego może zasiąść i Wiktor Janukowycz i Aleksander Łukaszenko. Czy polski prezydent powinien jechać?

Jadwiga Wiśniewska: Siedzenie w takim towarzystwie jest wystawieniem sobie świadectwa. Jeśli prezydent Komorowski pojedzie, publicznie pokaże ile jest wart. Jechać do kraju, gdzie łamane są prawa człowieka, gdzie zagrożona jest demokracja, siadać na trybunach w takim towarzystwie to dyshonor dla przyzwoitego człowieka. Człowiek przyzwoity w tym towarzystwie nie chciałby meczu oglądać.

Pojawiają się jak zwykle głosy, że jechać trzeba, żeby tłumaczyć, nawracać, wzywać do zmian polityki Kijowa i Mińska. To niesłuszne głosy?

To tłumaczenie jest żenujące. To obraża poziom myślenia i percepcji Polaków. To żałosne. Obecność w Kijowie w takim towarzystwie jest wyrażeniem zgody na to, co dzieje się na Białorusi. Niech nikt się nie zastawia takimi hasłami i tłumaczeniami. To jest kompromitacja.

Jak Pani ocenia Euro 2012? Słyszymy od rządzących, że to historyczny moment, niezwykły sukces Polski

Euro 2012, które zostało wywalczone za rządów PiS, miało być szansą na skok cywilizacyjny, szczególnie w obszarze infrastruktury kolejowej i drogowej. Tymczasem, przygotowanie do mistrzostw oceniam niedostatecznie. Nie udało się wykorzystać szans, jakie płynęły z tych mistrzostw. Na modernizację kolei wykorzystano jedynie kilka procent środków. To kogoś satysfakcjonuje? Ja tego odczucia nie podzielam.

Dlaczego?

Mamy niedokończone autostrady, niedokończone drogi. Wszystko budowane w pośpiechu i byle jak. Mamy najdroższe autostrady w Europie, najdroższe stadiony na świecie. Nie jest sztuką wydać szybko pieniądze. Jest sztuką pieniądze wydać tak, by inwestycje służyły kolejnym pokoleniom przez lata. Przygotowania do Euro były jak zwykle w Polsce, a w szczególności za czasów PO, robione na kolanie, to była jedna wielka prowizorka.

Wielu kibiców ma inne odczucia

Euro oczywiście wiązało się z radością sportowego kibicowania. My, Polacy jesteśmy najlepszymi kibicami na świecie. Potrafimy się cieszyć z wydarzeń sportowych, potrafimy pięknie kibicować nawet, jeśli mamy słabą drużynę. Jesteśmy gościnni, wedle staropolskiej zasady „gość w dom, Bóg w dom”. Jako naród spisaliśmy się. Jednak rząd się nie spisał. Dodatkowo jego działania przyczyniły się do gigantycznych problemów wielu polskich firm. Podwykonawcy, którzy budowali na Euro, nie otrzymali wypłaty. Tysiące ludzi nie otrzymało wynagrodzeń. Druga strona medalu, jakim jest Euro, jest niestety w kolorze czarnym.

Rozmawiał KL
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook