Jedynie prawda jest ciekawa


Wiśniewska: Kluzik - Rostkowska uderza w powagę nauczycieli

11.12.2014

Minister Kluzik-Rostkowska chce pod publiczkę wywołać zamęt, aby zdyskredytować nauczycieli w oczach społeczeństwa – mówi europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska, nauczycielka i była dyrektor szkoły.

Stefczyk.info: Jak Pani poseł ocenia działanie minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która nie odpuszcza nauczycielom i mówi, że „przerwa świąteczna to nie urlop dla nauczycieli”, a szkoła ma zająć się dziećmi rodziców, którzy tego oczekują?

Jadwiga Wiśniewska: Minister Kluzik-Rostkowska kolejny raz pokazała, że nie posiada żadnych kompetencji do sprawowania zajmowanego urzędu. Gdyby znała przepisy, to wiedziałby, iż szkoła ma obowiązek zapewnić opiekę dzieciom.

Co minister chciała osiągnąć wysyłając list w tej sprawie do nauczycieli?

Uważam, że tylko przypodobać się rodzicom i wprowadzić zamęt w sprawie. Joanna Kluzik-Rostkowska chciała pokazać, że nauczyciele – to grupa zawodowa, która ma nadmiar wolnego czasu. A to nieprawda. Minister edukacji ma dbać o rozwój i wysoki poziom nauczania, a obecnie ten resort pełni wyłącznie funkcje destrukcyjne.

Minister podkreśla, że nauczyciele w czasie przerwy świątecznej są do dyspozycji dyrektora placówki. Jak to wygląda w praktyce? Nauczyciel ma wolne, ale może zostać oddelegowany do pracy?

Przerwa świąteczna nie jest czasem urlopów dla nauczycieli. Dyrektor szkoły planując całoroczną pracę nauczycieli, rozdziela obowiązki i dyżury, które się odbywają na bieżąco. Dlatego powtórzę: Minister Kluzik-Rostkowska chce pod publiczkę wywołać zamęt, aby zdyskredytować nauczycieli w oczach społeczeństwa.

Czy może dojść do podobnej „akcji” ministerstwa przed wakacjami?

Ależ oczywiście. Myślę też, że nauczyciele będą telefonować do Ministerstwa Edukacji, aby poinformować panią minister jakie jest prawo oświatowe w Polsce. Najwyższy czas, by osoba pełniąca funkcję ministra zapoznała się z przepisami prawa. Nie wiem czy pan pamięta, ale obejmując swój urząd – minister Kluzik-Rostkowska powiedziała, że nie zna się na edukacji. Szkoda, że każdym dniem swojej pracy, udowadnia, że miała rację.

Czyli nauczyciele w tej sytuacji wyszli na tych złych, leni, którym nie chce się wychodzić do pracy?

Minister kreuje się przed rodzicami uczniów na strażnika ich interesów. Chodzi jej tylko o propagandowe efekty, żeby podbijać sondaże PO. Główne media przyklaskują tego typu zabiegom, w efekcie obniżając zaufanie do nauczycieli i szkoły. Prawda jest taka, że każdy dyrektor i nauczyciel wie jakie są jego obowiązki i dobrze byłoby, żeby szefowa MEN też o tym wiedziała. Swoim zachowaniem minister uderza w rangę i powagę zawodu nauczycielskiego.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook