Jedynie prawda jest ciekawa


Wiśniewska: Gowin wyraził zainteresowanie współpracą

19.03.2012

Czekamy na wyniki konsultacji i na kolejne spotkanie w tej sprawie. Mam nadzieję, że uda się ponad podziałami politycznymi otworzyć rynek zawodów – mówi portalowi Stefczyk.info posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska.

Stefczyk.info: Była Pani na spotkaniu z ministrem Gowinem ws. deregulacji. Jest szansa na porozumienie PO i PiS w tej sprawie?

Jadwiga Wiśniewska: Podczas spotkania minister Gowin wyraził zainteresowanie współpracą i pracą nad naszymi projektami. Wysłuchał naszej argumentacji. Powiedział, że będzie konsultował naszą propozycję powołania sejmowej komisji ds. deregulacji ze swoim zapleczem politycznym, czyli z PO, i z koalicyjnym PSLem. Ma nam później dać odpowiedź ws. naszej propozycji. Na razie wyraził wstępne zainteresowanie współpracą i chęć rozszerzenia deregulacji ponad przedstawioną przez siebie listę 50 zawodów. Wysłuchał również z uwagą naszej argumentacji związanej z koniecznością zmiany konstytucji. Nie złożył jednak żadnych wiążących deklaracji.

Co dalej?

Czekamy na wyniki konsultacji i na kolejne spotkanie w tej sprawie. Mam nadzieję, że uda się ponad podziałami politycznymi otworzyć rynek zawodów.

Czym się Państwo różnicie z ministrem Gowinem?

My proponujemy szersze otwarcie rynku, chcemy zmienić konstytucję. Minister Gowin nie wypowiedział się w tej sprawie jednoznacznie, zaznaczając, że musi się skonsultować ze swoim zapleczem. Jednak z jego wypowiedzi wynika, że skłania się ku uznaniu, że obecne przepisy konstytucji pozwalają na deregulacje. Niczego nie przesądzał.

Jarosław Gowin jest dla państwa wiarygodny?

Zaskoczyło nas właśnie to, że w spotkaniu brał udział szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski. Odniosłam wrażenie, że był on kimś w rodzaju wysłannika premiera Tuska i obserwatora. Zachowywał się, jakby miał zrelacjonować szefowi rządu atmosferę i przebieg spotkania.

Dlaczego deregulacja jest ważna?

W Polsce mamy gigantyczne bezrobocie wśród osób młodych. Mamy najwięcej bezrobotnych w UE wśród osób w wieku do 35. roku życia. Deregulacja Jarosława Kaczyńskiego da duże otwarcie zawodów regulowanych. To szansa dla młodych na prace i pokazanie swojej aktywności. To również szansa na rozwój oraz nadzieja na lepszą przyszłość.

Rozmawiał saż
[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook