Jedynie prawda jest ciekawa

Wipler zwariował? 15-20 proc. poparcia dla partii KORWiN

26.01.2015

„Część naszych kolegów nie akceptowała koniecznych zmian, dzięki którym partia uzyska 15-20 proc. poparcia, a nie będzie walczyła po prostu o przekroczenie progu wyborczego” - powiedział.

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego z dwucyfrowym poparciem w wyborach parlamentarnych? Na to liczy Przemysław Wipler, który TVP Info tłumaczył, dlaczego lider Kongresu Nowej Prawicy zdecydował się na założenie nowej partii.

Wipler przyznał, ze w nowej partii nie będzie osamotniony. Powiedział, że 95 proc. członków jego obecnej formacji przeszło do niej z Kongresu Nowej Prawicy. W noej partii trzeba będzie jednak nieco zmienić. „Prawo w KNP było napisane pod pozaparlamentarną formację, która nie ma reprezentacji ani w Sejmie, ani w Europarlamencie. Potrzebowaliśmy nowej konstytucji dla nowej partii” – mówił Wipler.

Przemysław Wipler mówił także o rzekomych prorosyjskich sympatiach lidera jego partii. Według niego, to coś wręcz odwrotnego. „To nie jest kurs prorosyjski, to kurs propolski. Uważamy, że nie ma co pluć i atakować Putina w sytuacji, gdy za niepotrzebnymi atakami werbalnymi nie stoją czołgi” – mówił Wipler. Według niego Tusk dobrze zrobił likwidując pobór do wojska, ale nie wykonał następnego, wymaganego kroku, czyli nie wprowadził dobrze funkcjonującej armii zawodowej.

źródło: tvp.info/run

fot. wPolityce.pl
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook