Jedynie prawda jest ciekawa


Tu chodzi o Mistrzostwa, a nie o Muchę

23.02.2012

Jeśli dziś na mecz do Lublina z Białegostoku jedzie się 32 godziny, to pytanie jak rząd chce zapewnić sprawny transport i bezpieczeństwo tysiącom kibiców, jeżdżących na mecze – mówi poseł PiS Przemysław Wipler, pytany dlaczego PiS organizuje spotkanie ws. Mistrzostw Europy.

Stefczyk.info: PiS wraz z kibicami chce przepytać minister Muchę o przygotowania do Euro 2012 – pisze „Rzeczpospolita”. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo zorganizować taką inicjatywę?

Przemysław Wipler: Doszło w tej sprawie do pewnego nieporozumienia. Tu nie chodzi o minister Muchę, ale o premiera Tuska oraz władze państwowe odpowiedzialne za przygotowania do Mistrzostw Europy 2012. Wśród ludzi odpowiedzialnych za nie jest oczywiście również minister Mucha. Jednak celem naszego spotkania nie jest przepytywanie jej z wiedzy o sporcie.

Co chcecie Państwo uzyskać?

Chcemy, by organizacje społeczne miały szanse na udział w debacie na temat przygotowań do Euro. Takiej szansy one dotąd nie miały. Mieliśmy jedynie posiedzenie sejmowej komisji, podczas której posłowie pytali minister Muchę o Euro. Jednak obywatele nie mieli podobnej możliwości. Tymczasem w tej sprawie powinno mieć miejsce wysłuchanie publiczne, podobne do tego, zorganizowanego ws. ACTA.

Premierowi powinno zależeć na spotkaniu z kibicami?

On im takie spotkanie obiecał w czasie kampanii wyborczej. Mówił o niej w czasie spotkania w Centrum Dialogu. Jednak dziś, gdy już nie ma kampanii, nie wydaje się specjalnie zainteresowany taką rozmową. W związku z tym organizacje kibiców zwróciły się do mnie z prośbą o pomoc w organizacji takiej debaty. Oni chcą zaprezentować swoje racje w Sejmie.

Czyli nie chodzi o to, by wytykać brak wiedzy minister Muchy…

Tu nie chodzi o wiedzę minister sportu, czy jej brak. Chodzi o to, by publicznie wyjaśnić kwestie logistyczne. Jeśli dziś na mecz do Lublina z Białegostoku jedzie się 32 godziny, to pytanie jak rząd chce zapewnić sprawny transport i bezpieczeństwo tysiącom kibiców, jeżdżących na mecze.

Ostatnio policja poinformowała, że inspektor Artur Skwarczyński, szef oddziału antyterrorystów KGP, odchodzi z policji i idzie do CBA. To już drugi po Adamie Rapackim urzędnik odpowiedzialny za bezpieczeństwo na Euro 2012, który odchodzi tuż przed mistrzostwami. To niepokojące?

Na wysłuchanie publiczne, o którym mówimy, zaproszony został m.in. gen. Rapacki. Mam nadzieję, że wyjaśni tę sprawę. Potrzebne są wiadomości na ten temat.

Rozmawiał saż
[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook