Jedynie prawda jest ciekawa

Wipler: Szydło jest zbyt podobna do Kopacz

25.09.2015

Poseł partii KORWiN Przemysław Wipler skrytykował w programie „Z każdej strony” (Wirtualna Polska) kandydatkę PiS na premiera Beatę Szydło. Jego zdaniem posłanka największej partii opozycyjnej przypomina obecną szefową rządu Ewę Kopacz.

PiS jest w takiej sytuacji, jak Bronisław Komorowski kilka miesięcy przed wyborami. Uwierzyli, że już wszystko jest posprzątane, że mogą leżeć jak świnka z otwartym ryjkiem pod drzewkiem i jabłuszko samo spadnie” - powiedział Wipler.

Na uwagę Łukasza Warzechy, że Jarosław Kaczyńskie przestrzegał polityków PiS, żeby walczyli, jakby sondaże dawały im tylko 20 proc., Wipler odpowiedział: „Nie posłuchali go. Ja widzę to zachłyśnięcie. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, pani Beata Szydło jest zbyt podobna do Ewy Kopacz. Na spokojne czasy może byłaby dobrym przywódcą, ale w czasie głębokiego kryzysu nie wyobrażamy jej sobie jako przywódcy. Ona składa podobne puste obietnice jak Ewa Kopacz. Każdy wie, że nie ma 500 zł na każde dziecko”.


Polityk partii KORWiN pochwalił jednak projekt prezydenta Andrzeja Dudy ws. emerytur. „Oceniam go jako spełnienie obietnic wyborczych, jako projekt, który jest spójny z tym, co oczekiwało wielu Polaków. My również uważamy, że trzeba przywrócić dawne reguły. (...) Niemniej pan prezydent nie zrobił innej rzeczy – nie złożył ustawy b. prostej technicznie o zwiększeniu kwoty wolnej do ośmiu tysięcy złotych”  - powiedział Wipler.

gah/wp.pl

[fot. Adrian Grycuk/CC/Wikimedia Commons]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook