Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Szydło jest zbyt podobna do Kopacz

25.09.2015

Poseł partii KORWiN Przemysław Wipler skrytykował w programie „Z każdej strony” (Wirtualna Polska) kandydatkę PiS na premiera Beatę Szydło. Jego zdaniem posłanka największej partii opozycyjnej przypomina obecną szefową rządu Ewę Kopacz.

PiS jest w takiej sytuacji, jak Bronisław Komorowski kilka miesięcy przed wyborami. Uwierzyli, że już wszystko jest posprzątane, że mogą leżeć jak świnka z otwartym ryjkiem pod drzewkiem i jabłuszko samo spadnie” - powiedział Wipler.

Na uwagę Łukasza Warzechy, że Jarosław Kaczyńskie przestrzegał polityków PiS, żeby walczyli, jakby sondaże dawały im tylko 20 proc., Wipler odpowiedział: „Nie posłuchali go. Ja widzę to zachłyśnięcie. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, pani Beata Szydło jest zbyt podobna do Ewy Kopacz. Na spokojne czasy może byłaby dobrym przywódcą, ale w czasie głębokiego kryzysu nie wyobrażamy jej sobie jako przywódcy. Ona składa podobne puste obietnice jak Ewa Kopacz. Każdy wie, że nie ma 500 zł na każde dziecko”.


Polityk partii KORWiN pochwalił jednak projekt prezydenta Andrzeja Dudy ws. emerytur. „Oceniam go jako spełnienie obietnic wyborczych, jako projekt, który jest spójny z tym, co oczekiwało wielu Polaków. My również uważamy, że trzeba przywrócić dawne reguły. (...) Niemniej pan prezydent nie zrobił innej rzeczy – nie złożył ustawy b. prostej technicznie o zwiększeniu kwoty wolnej do ośmiu tysięcy złotych”  - powiedział Wipler.

gah/wp.pl

[fot. Adrian Grycuk/CC/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook