Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: "Stało się. Prawda przegrała"

21.06.2016

Sąd skazał posła na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów.

"Stało się. Prawda przegrała. Po raz kolejny dostaliśmy dowód, że żyjemy w kraju, w którym osoba spałowana, pobita i znieważona przez policjantów dostanie za to jeszcze wyrok" - pisze na Facebooku Przemysław Wipler odnosząc się do wyroku Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście, który skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów.

Wipler ma również opublikować przeprosiny w gazecie "Policja 997", a także zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. zł oraz opłacić koszty sądowe. 

"Cała ta sprawa pokazuje w jakiej kondycji jest państwo polskie, policja, prokuratura, „wymiar sprawiedliwości”. Od początku media zaatakowały mnie opierając się jednostronnie o relacje rzeczników policji i „świadka TVN” - pisze poseł partii KORWiN.

"Podczas rozpraw zeznania świadków (policjantów) radykalnie rozchodziły się z nagraniem, a wyrok pokazuje, że przy rozejściu się nagrań video z zeznaniami sąd uznał za prawdziwe zeznania policjantów. Policjanci twierdzili, że jechali pod prąd na sygnale na ulicy Mazowieckiej do bójki 10 mężczyzn, której nie było. Ochotnik który społecznie mnie pałował i gazował okazał się być warszawskim strażnikiem miejskim dorabiającym na drugi etat jako taksówkarz. Policjanci zeznali, że nie użył on wobec mnie gazu, a jedynie „wykonał gest ręką z miotaczem gazu, jakby go użył…”. Szeroko znany „świadek TVN” okazał się konfabulantem nawet dla oskarżającego mnie prokuratora (nota bene - podczas studiów prawniczych zaangażowanego w działalność w SLD…)" - tłumaczy Wipler.

Poseł poinformował, że ma czas na apelację, jednak może ona wpłynąć na jego możliwość kandydowania do PE czy do sejmu RP.

"Do piątku mam czas na złożenie wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku. Mogę na nie czekać nawet kilka miesięcy. Apelacja potrwa co najmniej pół roku, może nawet ponad rok. Wyrok jest perfidny, zniechęca mnie do apelacji. Dlaczego? Bo jeśli go przyjmę, wyrok zatrze się za dwa i pół roku. Jeśli się odwołam, a w apelacji sąd podtrzyma obecny wyrok, nie będę mógł kandydować ani w wyborach do Parlamentu Europejskiego ani w wyborach do sejmu RP. Jeśli przyjmę wyrok, będę mógł kandydować" - wyjaśnia poseł.

"Możecie być pewni, że po tym co się stało, tym bardziej będę zabiegał o naprawę wymiaru sprawiedliwości i ograniczenie skali bezprawnych działań policji. Nie dam też satysfakcji redaktorowi Płusce z TVN, który z radością stwierdził, że „w sejmie Wipler będzie już tylko jako gość”. Będę ciężko pracował, by jego i innych medialnych hien satysfakcja była przedwczesna" - zapewnia poseł.

kk/Facebook

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook