Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Ruch Kukiza wygląda jak bagno

20.08.2015

Poseł Przemysław Wipler ostro skrytykował ugrupowanie Pawła Kukiza na antenie Telewizji Republika. Zdaniem polityka partii KORWiN ruch Kukiz‘15 nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

„Wielu moim znajomym i przyjaciołom, którzy nie są w partii KORWiN, Paweł Kukiz wydał się silniejszym kandydatem, który zjednoczył wszystkich, którzy chcą głębokiej zmiany w Polsce, ale później się okazało, że ten sukces to było coś, czego Paweł nie był w stanie unieść” - stwierdził Wipler.

Poseł nie wahał się użyć mocnych słów.

„W chwili obecnej jego lista, jego ruch wygląda jak jedno wielkie bagno. Mam przyjaciół, którzy w skali całego kraju próbowali czy próbują się w to angażować i mówią, że czegoś tak niebywałego nie widzieli. W gruncie rzeczy to ruch polityczny, który jest układany przez lidera związków zawodowych i kilku weteranów polityki opozycyjnej, takich jak Kornel Morawiecki czy weteranów sceny politycznej lat 90. jak Adam Słomka. Można powiedzieć, że nie jest to ruch, który będzie wiarygodny dla tych ludzi, którzy oczekiwali wielkiej i szerokiej koalicji na rzecz zmiany” - mówił polityk partii KORWiN.

Przemysław Wipler właśnie w słabości ruchu Pawła Kukiza dostrzega szansę dla swojego ugrupowania.

„Wśród tych wyborców, którzy przed wyborami prezydenckimi wahali się między Januszem Korwin-Mikke a Pawłem Kukizem upatrujemy bardzo dużej grupy osób, które na nas zagłosują. Jeżeli prawie 4 proc. Polaków zagłosowało na JKM, kiedy Paweł Kukiza miał ponad 20 proc, to w sytuacji gdy Paweł Kukiz spikował do 5-6 proc., jesteśmy przekonani, że duża część wróci do nas i zagłosuje na Janusza Korwin-Mikkego i partię KORWiN” - powiedział parlamentarzysta.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook