Jedynie prawda jest ciekawa

Wipler: Ruch Kukiza wygląda jak bagno

20.08.2015

Poseł Przemysław Wipler ostro skrytykował ugrupowanie Pawła Kukiza na antenie Telewizji Republika. Zdaniem polityka partii KORWiN ruch Kukiz‘15 nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

„Wielu moim znajomym i przyjaciołom, którzy nie są w partii KORWiN, Paweł Kukiz wydał się silniejszym kandydatem, który zjednoczył wszystkich, którzy chcą głębokiej zmiany w Polsce, ale później się okazało, że ten sukces to było coś, czego Paweł nie był w stanie unieść” - stwierdził Wipler.

Poseł nie wahał się użyć mocnych słów.

„W chwili obecnej jego lista, jego ruch wygląda jak jedno wielkie bagno. Mam przyjaciół, którzy w skali całego kraju próbowali czy próbują się w to angażować i mówią, że czegoś tak niebywałego nie widzieli. W gruncie rzeczy to ruch polityczny, który jest układany przez lidera związków zawodowych i kilku weteranów polityki opozycyjnej, takich jak Kornel Morawiecki czy weteranów sceny politycznej lat 90. jak Adam Słomka. Można powiedzieć, że nie jest to ruch, który będzie wiarygodny dla tych ludzi, którzy oczekiwali wielkiej i szerokiej koalicji na rzecz zmiany” - mówił polityk partii KORWiN.

Przemysław Wipler właśnie w słabości ruchu Pawła Kukiza dostrzega szansę dla swojego ugrupowania.

„Wśród tych wyborców, którzy przed wyborami prezydenckimi wahali się między Januszem Korwin-Mikke a Pawłem Kukizem upatrujemy bardzo dużej grupy osób, które na nas zagłosują. Jeżeli prawie 4 proc. Polaków zagłosowało na JKM, kiedy Paweł Kukiza miał ponad 20 proc, to w sytuacji gdy Paweł Kukiz spikował do 5-6 proc., jesteśmy przekonani, że duża część wróci do nas i zagłosuje na Janusza Korwin-Mikkego i partię KORWiN” - powiedział parlamentarzysta.

gah

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook