Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Ruch Kukiza wygląda jak bagno

20.08.2015

Poseł Przemysław Wipler ostro skrytykował ugrupowanie Pawła Kukiza na antenie Telewizji Republika. Zdaniem polityka partii KORWiN ruch Kukiz‘15 nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

„Wielu moim znajomym i przyjaciołom, którzy nie są w partii KORWiN, Paweł Kukiz wydał się silniejszym kandydatem, który zjednoczył wszystkich, którzy chcą głębokiej zmiany w Polsce, ale później się okazało, że ten sukces to było coś, czego Paweł nie był w stanie unieść” - stwierdził Wipler.

Poseł nie wahał się użyć mocnych słów.

„W chwili obecnej jego lista, jego ruch wygląda jak jedno wielkie bagno. Mam przyjaciół, którzy w skali całego kraju próbowali czy próbują się w to angażować i mówią, że czegoś tak niebywałego nie widzieli. W gruncie rzeczy to ruch polityczny, który jest układany przez lidera związków zawodowych i kilku weteranów polityki opozycyjnej, takich jak Kornel Morawiecki czy weteranów sceny politycznej lat 90. jak Adam Słomka. Można powiedzieć, że nie jest to ruch, który będzie wiarygodny dla tych ludzi, którzy oczekiwali wielkiej i szerokiej koalicji na rzecz zmiany” - mówił polityk partii KORWiN.

Przemysław Wipler właśnie w słabości ruchu Pawła Kukiza dostrzega szansę dla swojego ugrupowania.

„Wśród tych wyborców, którzy przed wyborami prezydenckimi wahali się między Januszem Korwin-Mikke a Pawłem Kukizem upatrujemy bardzo dużej grupy osób, które na nas zagłosują. Jeżeli prawie 4 proc. Polaków zagłosowało na JKM, kiedy Paweł Kukiza miał ponad 20 proc, to w sytuacji gdy Paweł Kukiz spikował do 5-6 proc., jesteśmy przekonani, że duża część wróci do nas i zagłosuje na Janusza Korwin-Mikkego i partię KORWiN” - powiedział parlamentarzysta.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook