Jedynie prawda jest ciekawa

Wipler: Ruch Kukiza wygląda jak bagno

20.08.2015

Poseł Przemysław Wipler ostro skrytykował ugrupowanie Pawła Kukiza na antenie Telewizji Republika. Zdaniem polityka partii KORWiN ruch Kukiz‘15 nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

„Wielu moim znajomym i przyjaciołom, którzy nie są w partii KORWiN, Paweł Kukiz wydał się silniejszym kandydatem, który zjednoczył wszystkich, którzy chcą głębokiej zmiany w Polsce, ale później się okazało, że ten sukces to było coś, czego Paweł nie był w stanie unieść” - stwierdził Wipler.

Poseł nie wahał się użyć mocnych słów.

„W chwili obecnej jego lista, jego ruch wygląda jak jedno wielkie bagno. Mam przyjaciół, którzy w skali całego kraju próbowali czy próbują się w to angażować i mówią, że czegoś tak niebywałego nie widzieli. W gruncie rzeczy to ruch polityczny, który jest układany przez lidera związków zawodowych i kilku weteranów polityki opozycyjnej, takich jak Kornel Morawiecki czy weteranów sceny politycznej lat 90. jak Adam Słomka. Można powiedzieć, że nie jest to ruch, który będzie wiarygodny dla tych ludzi, którzy oczekiwali wielkiej i szerokiej koalicji na rzecz zmiany” - mówił polityk partii KORWiN.

Przemysław Wipler właśnie w słabości ruchu Pawła Kukiza dostrzega szansę dla swojego ugrupowania.

„Wśród tych wyborców, którzy przed wyborami prezydenckimi wahali się między Januszem Korwin-Mikke a Pawłem Kukizem upatrujemy bardzo dużej grupy osób, które na nas zagłosują. Jeżeli prawie 4 proc. Polaków zagłosowało na JKM, kiedy Paweł Kukiza miał ponad 20 proc, to w sytuacji gdy Paweł Kukiz spikował do 5-6 proc., jesteśmy przekonani, że duża część wróci do nas i zagłosuje na Janusza Korwin-Mikkego i partię KORWiN” - powiedział parlamentarzysta.

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook