Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Rachunki za wybryki Niesiołowskiego trzeba wystawiać na bieżąco

25.02.2013

Chciałbym się dowiedzieć kogo miał na myśli Stefan Niesiołowski mówiąc "bydło" - mówi w rozmowie ze Stefczyk.info Przemysław Wipler. Poseł PiS jutro złoży zawiadomienie do poselskiej komisji etyki w tej sprawie.

Stefczyk.info: Co pana tak poruszyło w dialogu panów Niesiołowskiego i Dworaka, że postanowił pan poinformować o nim poselską komisje etyki?

Przemysław Wipler: Chciałbym się dowiedzieć kogo miał na myśli Stefan Niesiołowski mówiąc "bydło". Czy miał na myśli posłów Prawa i Sprawiedliwości, czy miał na myśli ojca Tadeusza Rydzyka i osoby z fundacji Lux Veritatis, która występowała o koncesję. Bo, krótko mówiąc cała rozmowa posła Niesiołowskiego z Janem Dworakiem to stek inwektyw, naprawdę niegodnych parlamentarzysty.

Stefczyk.info: Ale język Stefana Niesiołowskiego jest wciąż tolerowany, co pokazuje choćby głosowanie w sprawie uchylenia jego immunitetu…

Przemysław Wipler: Ale Platformie muszą być za to regularnie wystawiane rachunki, za to, że utrzymuje osobę, która swoimi wypowiedziami regularnie kogoś obraża. Nieważne, czy te wypowiedzi dotyczą ojca Tadeusza Rydzyka, czy Agnieszki Holland. Muszą dostać rachunek, że w swojej stajni utrzymują kogoś, kto takie rzeczy robi. Niejednokrotnie Stefan Niesiołowski był politycznie użyteczny, kiedy jego wybryki przyciągały uwagę opinii publicznej. To często było dobre dla politycznych sponsorów Niesiołowskiego, dla Donalda Tuska i dla władz klubu. Także dla całego środowiska politycznego, które podniosło go do pozycji marszałka Sejmu.

Stefczyk.info: A nie ma pan wrażenia, że Niesiołowski jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, że problem tkwi głębiej, właśnie w tym środowisku jego, jak pan to nazwał, sponsorów politycznych?

Przemysław Wipler: Oczywiście, że tak jest, ale opinii publicznej takie kwestie bardzo trudno się tłumaczy. Prościej i skuteczniej jest reagować na każdy, nawet najdrobniejszy wybryk i pilnować, żeby za wystawiony rachunek płacono.

Stefczyk.info: Na co pan liczy składając zawiadomienie do poselskiej komisji etyki?

Przemysław Wipler: Kompletnie na nic, ale nie mogę się zachować inaczej. Niestety, podobne ekscesy spotykają się z pobłażliwością, bo mamy do czynienia z tak zwana demokracja formalną, czyli kto ma większość, zawsze wyjdzie na swoje. Wiem, że tym razem nie uda się pewnie nawet wejść w meritum problemu, ale inaczej zachować się nie mogę, dlatego składam to zawiadomienie.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook