Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Miałem rację z lewą kasą pięknego Rysia

07.02.2016

"Wiele wskazuje, że miałem rację z lewą kasą Pięknego Rysia. Lektura ich sprawozdania finansowego – fascynująca…”- napisał były poseł KORWiN Przemysław Wipler na swoim profilu na Facebooku, sugerując, że Nowoczesna Ryszarda Petru popełniła więcej niż – jak się zarzeka - „mały błąd” zbierając środki na kampanię wyborczą.

Wipler umieścił też na swoim profilu mem ze zdjęciem lidera Nowoczesnej i napisem: „Jak to mawiał Juliusz Cezar. Kości zostały złamane”. Te słowa mogą się okazać prorocze. Petru ma bowiem poważne kłopoty.

Jak ocenili eksperci na których powołuje się „Gazeta Wyborcza” partia Ryszarda Petru zaciągając kredyt nie dopełniła formalności. Pieniądze przelała bezpośrednio na konto komitetu wyborczego i stamtąd finansowała kampanię. Powinno wyglądać to jednak inaczej. Środki zaciągnięte z banku powinny trafić na fundusz partii i dopiero później na konto komitetu.

Prawnicy Nowoczesnej mówią, że jest to tylko mały błąd. Co innego jednak twierdzi „GW”. Pisze, że Państwowa Komisja Wyborcza może odrzucić sprawozdanie finansowe Nowoczesnej, a wtedy partia Petru straciłaby na subwencjach i dotacjach około sześciu milionów zł.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” Nowoczesna wydała na całą kampanię 11,5 miliona złotych. Zdobycie jednego mandatu wiązało się w jej przypadku z wydaniem 412 tysięcy złotych.

W październiku ub.r. Wipler twierdził, że pieniądze na kampanię ugrupowania Ryszarda Petru były zbierane nielegalnie. Zaznaczył wtedy, że świadczy o tym, ujawniona w internecie korespondencja sztabu Nowoczesnej. Ugrupowanie Ryszarda Petry zapewniało jednak, że kampania jest finansowana zgodnie z regułami prawa wyborczego.

Ryb

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook