Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Miałem rację z lewą kasą pięknego Rysia

07.02.2016

"Wiele wskazuje, że miałem rację z lewą kasą Pięknego Rysia. Lektura ich sprawozdania finansowego – fascynująca…”- napisał były poseł KORWiN Przemysław Wipler na swoim profilu na Facebooku, sugerując, że Nowoczesna Ryszarda Petru popełniła więcej niż – jak się zarzeka - „mały błąd” zbierając środki na kampanię wyborczą.

Wipler umieścił też na swoim profilu mem ze zdjęciem lidera Nowoczesnej i napisem: „Jak to mawiał Juliusz Cezar. Kości zostały złamane”. Te słowa mogą się okazać prorocze. Petru ma bowiem poważne kłopoty.

Jak ocenili eksperci na których powołuje się „Gazeta Wyborcza” partia Ryszarda Petru zaciągając kredyt nie dopełniła formalności. Pieniądze przelała bezpośrednio na konto komitetu wyborczego i stamtąd finansowała kampanię. Powinno wyglądać to jednak inaczej. Środki zaciągnięte z banku powinny trafić na fundusz partii i dopiero później na konto komitetu.

Prawnicy Nowoczesnej mówią, że jest to tylko mały błąd. Co innego jednak twierdzi „GW”. Pisze, że Państwowa Komisja Wyborcza może odrzucić sprawozdanie finansowe Nowoczesnej, a wtedy partia Petru straciłaby na subwencjach i dotacjach około sześciu milionów zł.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” Nowoczesna wydała na całą kampanię 11,5 miliona złotych. Zdobycie jednego mandatu wiązało się w jej przypadku z wydaniem 412 tysięcy złotych.

W październiku ub.r. Wipler twierdził, że pieniądze na kampanię ugrupowania Ryszarda Petru były zbierane nielegalnie. Zaznaczył wtedy, że świadczy o tym, ujawniona w internecie korespondencja sztabu Nowoczesnej. Ugrupowanie Ryszarda Petry zapewniało jednak, że kampania jest finansowana zgodnie z regułami prawa wyborczego.

Ryb

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook