Jedynie prawda jest ciekawa

Wipler krytykuje pomysł KE: To niedorzeczne

21.11.2015

Polityk partii KORWiN Przemysław Wipler skrytykował plany Komisji Europejskiej, która dąży do ograniczenia dostępu do broni palnej po zamachach w Paryżu.

Komisja Europejska w reakcji na zamachy w Paryżu - chce... ograniczyć obywatelom UE dostęp do broni, czyli prawo do samoobrony przed bandytami!” - alarmuje na Facebooku były poseł. 

„To kompletnie niedorzeczne działanie zasadzone jest na absurdalnym założeniu, że terroryści używają legalnej, zarejestrowanej broni. Broń użyta we wszystkich francuskich zamachach to kupione na czarnym rynku, w pełni automatyczne karabinki AK (potocznie nazywane "kałachami").
W pełni automatyczna broń (strzelająca seriami) już teraz jest na terenie Unii nielegalna, tymczasem KE chce dodatkowo odebrać nam broń samopowtarzalną (półautomatyczną, czyli strzelającą ogniem pojedynczym). To około 90% broni obecnie posiadanej przez cywilnych użytkowników - dorosłych, niekaranych i zdrowych psychicznie (przebadanych)” - grzmi Wipler.

Wiceprezes partii KORWiN zapowiada, że jego ugrupowanie podejmie działania w tej sprawie. 

„Naszą reakcją jest petycja - to pierwsze działanie, które podejmujemy w tym temacie. Bardzo prosimy Was o pomoc - potrzebny jest każdy podpis, również osób ze środowisk wolnościowych, nawet tych, które za bronią nie przepadają, ale uważają przynajmniej że nikt nie powinien odbierać ludziom prawa do ochrony ich życia” - czytamy w poście byłego posła.

„W tej sprawie z będziemy mocno naciskali na polski rząd, by jasno powiedział, że będzie przeciwny takim działaniom Unii Europejskiej. Rozbrojona Europa będzie bardzo łatwa do przerobienia w Arabistan, a na to nie pozwolimy!” - podkreśla Przemysław Wipler.

gah

[Fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook