Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler krytykuje pomysł KE: To niedorzeczne

21.11.2015

Polityk partii KORWiN Przemysław Wipler skrytykował plany Komisji Europejskiej, która dąży do ograniczenia dostępu do broni palnej po zamachach w Paryżu.

Komisja Europejska w reakcji na zamachy w Paryżu - chce... ograniczyć obywatelom UE dostęp do broni, czyli prawo do samoobrony przed bandytami!” - alarmuje na Facebooku były poseł. 

„To kompletnie niedorzeczne działanie zasadzone jest na absurdalnym założeniu, że terroryści używają legalnej, zarejestrowanej broni. Broń użyta we wszystkich francuskich zamachach to kupione na czarnym rynku, w pełni automatyczne karabinki AK (potocznie nazywane "kałachami").
W pełni automatyczna broń (strzelająca seriami) już teraz jest na terenie Unii nielegalna, tymczasem KE chce dodatkowo odebrać nam broń samopowtarzalną (półautomatyczną, czyli strzelającą ogniem pojedynczym). To około 90% broni obecnie posiadanej przez cywilnych użytkowników - dorosłych, niekaranych i zdrowych psychicznie (przebadanych)” - grzmi Wipler.

Wiceprezes partii KORWiN zapowiada, że jego ugrupowanie podejmie działania w tej sprawie. 

„Naszą reakcją jest petycja - to pierwsze działanie, które podejmujemy w tym temacie. Bardzo prosimy Was o pomoc - potrzebny jest każdy podpis, również osób ze środowisk wolnościowych, nawet tych, które za bronią nie przepadają, ale uważają przynajmniej że nikt nie powinien odbierać ludziom prawa do ochrony ich życia” - czytamy w poście byłego posła.

„W tej sprawie z będziemy mocno naciskali na polski rząd, by jasno powiedział, że będzie przeciwny takim działaniom Unii Europejskiej. Rozbrojona Europa będzie bardzo łatwa do przerobienia w Arabistan, a na to nie pozwolimy!” - podkreśla Przemysław Wipler.

gah

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook