Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Kaczyński będzie miał problem z imigrantami

19.05.2016

"Nie wiemy, jaki jest stosunek państwa polskiego do kwestii przyjmowania nielegalnych imigrantów, czy uchodźców. Są bardzo sprzeczne sygnały w tym zakresie" - stwierdził na antenie Radia Gdańsk Przemysław Wipler z Partii KORWiN.

"Najpierw pan minister Waszczkowski mówi: nie chcę, ale muszę, będę kontynuował politykę pani premier Ewy Kopacz, ponieważ zostały podjęte decyzje. Później jest zamach w Brukseli i pani premier Beata Szydło mówi, że nie widzi warunków dla przyjmowania tych uchodźców w ramach liczby, która była wynegocjowana przez panią Ewę Kopacz. Później jest wypowiedź pani kanclerz Angeli Merkel, która mówi, że będą kary za przyjmowanie uchodźców, potem Jarosław Kaczyński mówi jeszcze co innego" - tłumaczył.

Zdaniem Wiplera, rząd w kwestii uchodźców poprzestaje tylko na słowach. "Za to krytykujemy między innymi PiS. Żadnych faktów, biorących pod uwagę prawo międzynarodowe, żadnych stanowisk na poziomie unijnym państwo polskie nie zgłosiło. To polityka kontynuacji z nadzieją, ze jednak oni nie przyjadą - mówił Wipler.

Jego zdaniem polityka zagraniczna rządu jest chaotyczna. "Żadnych faktów, biorących pod uwagę prawo międzynarodowe, żadnych stanowisk na poziomie unijnym państwo polskie nie zgłosiło. To polityka kontynuacji z nadzieją, ze jednak oni nie przyjadą" - powiedział Wipler, podkreślając że cały proces się przeciąga. 

"Jeśli do Polski przyjedzie kilkaset, kilka tysięcy osób, to Jarosław Kaczyński będzie miał bardzo duży problem" - podkreśla Wipler. "W kampanii wyborczej obiecywał, że jedyną rzeczą na która się zgodzi, będzie finansowanie utrzymania ludzi uciekających ze stref wojny w obozach na terenie Turcji, Libanu" - dodał.


Zwrócił także uwagę na zamieszanie wokół audytu Komisji Weneckiej. "Nie ma tutaj spójności. Minister Spraw Zagranicznych zaprasza do Polski Komisję Wenecką na audyt, a potem nie chce wyciągnąć konsekwencji z tego. Inne ministerstwa były bardzo zdziwione tym aktem politycznym, mówiły, że przecież wiadomo, że to się źle skończy. To tak jakbyśmy sami nie odrobili zadania domowego i poprosili, żeby pani nam sprawdziła zeszyt. Nie ma w tym logiki, spójności i nie ma alternatywy w zakresie budowy sojuszów UE" - uważa Wipler.

frost/Radio Gdańsk
[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook