Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Kaczyński będzie miał problem z imigrantami

19.05.2016

"Nie wiemy, jaki jest stosunek państwa polskiego do kwestii przyjmowania nielegalnych imigrantów, czy uchodźców. Są bardzo sprzeczne sygnały w tym zakresie" - stwierdził na antenie Radia Gdańsk Przemysław Wipler z Partii KORWiN.

"Najpierw pan minister Waszczkowski mówi: nie chcę, ale muszę, będę kontynuował politykę pani premier Ewy Kopacz, ponieważ zostały podjęte decyzje. Później jest zamach w Brukseli i pani premier Beata Szydło mówi, że nie widzi warunków dla przyjmowania tych uchodźców w ramach liczby, która była wynegocjowana przez panią Ewę Kopacz. Później jest wypowiedź pani kanclerz Angeli Merkel, która mówi, że będą kary za przyjmowanie uchodźców, potem Jarosław Kaczyński mówi jeszcze co innego" - tłumaczył.

Zdaniem Wiplera, rząd w kwestii uchodźców poprzestaje tylko na słowach. "Za to krytykujemy między innymi PiS. Żadnych faktów, biorących pod uwagę prawo międzynarodowe, żadnych stanowisk na poziomie unijnym państwo polskie nie zgłosiło. To polityka kontynuacji z nadzieją, ze jednak oni nie przyjadą - mówił Wipler.

Jego zdaniem polityka zagraniczna rządu jest chaotyczna. "Żadnych faktów, biorących pod uwagę prawo międzynarodowe, żadnych stanowisk na poziomie unijnym państwo polskie nie zgłosiło. To polityka kontynuacji z nadzieją, ze jednak oni nie przyjadą" - powiedział Wipler, podkreślając że cały proces się przeciąga. 

"Jeśli do Polski przyjedzie kilkaset, kilka tysięcy osób, to Jarosław Kaczyński będzie miał bardzo duży problem" - podkreśla Wipler. "W kampanii wyborczej obiecywał, że jedyną rzeczą na która się zgodzi, będzie finansowanie utrzymania ludzi uciekających ze stref wojny w obozach na terenie Turcji, Libanu" - dodał.


Zwrócił także uwagę na zamieszanie wokół audytu Komisji Weneckiej. "Nie ma tutaj spójności. Minister Spraw Zagranicznych zaprasza do Polski Komisję Wenecką na audyt, a potem nie chce wyciągnąć konsekwencji z tego. Inne ministerstwa były bardzo zdziwione tym aktem politycznym, mówiły, że przecież wiadomo, że to się źle skończy. To tak jakbyśmy sami nie odrobili zadania domowego i poprosili, żeby pani nam sprawdziła zeszyt. Nie ma w tym logiki, spójności i nie ma alternatywy w zakresie budowy sojuszów UE" - uważa Wipler.

frost/Radio Gdańsk
[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook