Jedynie prawda jest ciekawa


Wipler: Chcemy większego wsparcia dla rodzin

27.03.2012

- Zaproponowaliśmy, żeby osoby, które są w trakcie urlopu wychowawczego miały opłacane pełne składki emerytalne - mówi Przemysław Wipler, poseł PiS.

Projekt „Teraz Rodzina” przedstawia, jak w kilku podstawowych wymiarach polityka państwa powinna służyć temu podstawowemu celowi naszej racji stanu, żeby obywatele mieli większą liczbę dzieci. Takim programem minimum jest dzietność dwa zero. Dlatego proponujemy po pierwsze wprowadzenie progresywnej ulgi na dzieci, czyli możliwości rozliczenia podatku, od pierwszego dziecka tysiąca złotych, a od każdego kolejnego dziecka dwa, trzy, cztery, pięć tysięcy. I żeby te rodziny, które już w chwili obecnej mają problem z odliczeniem, ponieważ teraz można odliczyć tysiąc sto dwanaście złotych na każde dziecko dostały więcej pieniędzy.

Chcemy wprowadzić system podobny, jaki wprowadził Orban na Węgrzech, czyli by można się rodzice nienarodzonych jeszcze dzieci mogli się rozliczać. Żeby system prawa podatkowego uwzględniał, że człowiek nienarodzony jest istotą ludzką. Bo rodzice ponoszą koszty oczekując na dziecko, tak samo jak je wychowując. Oprócz tego zaproponowaliśmy, żeby osoby, które są w trakcie urlopu wychowawczego miały opłacane pełne składki emerytalne. Aby system emerytalny nie dyskryminował kobiet ze względu na ich urlopy macierzyńskie. Wysokość tej składki powinna być uzależniona od tego ile dzieci pozostaje na wychowaniu. Kolejny mechanizm to wsparcie na żłobek i przedszkole, a dokładniej, aby państwo je współfinansowało. Powinna istnieć instytucja bonu państwowego o sumie 300 złotych, który można wykorzystać, na wychowanie dzieci w żłobku, lub w przedszkolu. Proponujemy tez powrót do zmodyfikowanego programu „Rodzina na swoim”. Chcemy, aby rodzinom, które mają troje i więcej dzieci przysługiwały zasiłki rodzinne.

not. miz

[fotSI2]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook