Jedynie prawda jest ciekawa

Winnicki: Zablokować napływ imigrantów

08.02.2016

"Musimy powiedzieć "nie” polityce unijnej i przymusowej relokacji imigrantów. Nie zawsze będzie tak, że imigranci będą uciekać do Niemiec. Te państwa mają ograniczoną wydolność. Dojdzie tam do poważnych zaburzeń związanych z napływem imigrantów" – powiedział w TV Republika poseł Kukiz’15 Robert Winnicki.

Winnicki nawiązał do sobotnich antyimigranckich manifestacji, które odbywały się w kilkunastu europejskich miastach, w tym i w Warszawie. Zdaniem Winnickiego, gdyby w Europie doszło do niepokojów społecznych, to Polska powinna przyjmować europejskich imigrantów, ponieważ są to ludzie, którzy są do nas podobni pod względem myślenia.

Klub Kukiz'15 zbiera podpisy pod referendum ws. przyjmowania imigrantów. Według Winnickiego do wakacji powinno być pół miliona wymaganych podpisów.

"Trzeba pytać o inne ważne kwestie Polaków. Myślę, że jedną z takich kwestii jest ochrona polskiej ziemi. Zaczyna nam brakować czasu. Jeśli to nie będzie uregulowane ustawowo, to trzeba będzie przydeptać ten pedał gazu i uregulować to np. poprzez referendum" – stwierdził.

Telewizja Republika/ frost
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook