Jedynie prawda jest ciekawa


Winnicki: To było rozczarowujące expose

18.11.2015

Rozmowa z posłem Kukiz'15, liderem Ruchu Narodowego Robertem Winnickim.

Stefczyk.info: Czy expose jest warte poparcia dla rządu PiS? Jak Pan ocenia przemówienie Beaty Szydło?

Robert Winnicki: Expose miało kilka pozytywnych stron, jak np. sprawa polityki historycznej, szkolnictwa, przywrócenia szkolnictwa zawodowego. Dobrze, że premier zapowiedziała przywrócenie 8-klasowej podstawówki. To cieszy i na pewno zyska nasze poparcie. Jednak w sumie oceniam to expose jako rozczarowujące.

Dlaczego?

Nie było w nim nic o głębokiej, konstytucyjnej reformie państwa. Nie było zapowiedzi radykalnych zmian choćby w sprawach gospodarczych czy podatkowych. Cieszymy się, że pojawiła się kwestia realnego opodatkowania hipermarketów i korporacji. To cieszy, ale czekamy na szczegóły. Ich zabrakło. Nie rozumiem również, jak połączyć sytuację, w której spółki skarbu państwa miałyby jednocześnie mieć większy zastrzyk inwestycyjny i oddawać większą dywidendę ze spółek skarbu państwa.

To się nie da połączyć?

Spółki albo będą miały pieniądze na inwestycje, albo będą oddawały więcej do budżetu państwa. Dziwiło mnie również, że tak mało powiedziano o polityce zagranicznej. Najbardziej zabrakło mi jasnej deklaracji premier Beaty Szydło, że nie będzie przyjmowania nielegalnych imigrantów, że staniemy jednoznacznie na czele Grupy Wyszehradzkiej i jako jej liderzy przeciwstawimy się polityce narzucania nam kwot imigrantów.

Jaką decyzję w sprawie wotum zaufania dla rządu podjąłby Pan po tym, co Pan usłyszał?

Osobiście jestem zwolennikiem wstrzymania się w tej sprawie. Uważam, że trzeba dać rządowi 100 dni i szansę. Jednak expose mnie rozczarowało, więc nie jestem gotowy popierać tego rządu. Nie chcemy się ustawiać w roli radykalnej opozycji. Dajemy szanse. Mówimy PiS-owi: „Macie pełnie władzy, wykażcie się, pokażcie co potraficie”.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook