Jedynie prawda jest ciekawa


Winnicki: Policja działa bezprawnie

08.11.2012

O działaniach policji przez Marszem Niepodległości oraz atmosferze przez Świętem 11 listopada portal Stefczyk.info rozmawia z Robertem Winnickim z Młodzieży Wszechpolskiej.

Stefczyk.info: "Rzeczpospolita" opisuje działania, jakie policja prowadzi w związku z przygotowaniami do Marszu Niepodległości. Widzi Pan jakieś niebezpieczeństwo w tych działaniach?

Robert Winnicki: Pierwsza moja obawa jest taka, że działania policji w całym kraju są formą wywierania miękkiej presji na organizatorów wyjazdów na Marsz. Ich działania są co najmniej pokazaniem "obserwujemy was". Organizatorzy spotykają się jednak również z żądaniem stawiania się na komendę, by się meldować. To są działania pozaprawne. Obawiamy się również, że pojazdy jadące na Marsz Niepodległości będą poddawane szczegółowym kontrolom. Apelujemy więc do wszystkich organizatorów, by wzięli to pod uwagę i wyjechali dostatecznie wcześnie. Oni muszą odpowiednio wcześnie wyjechać do Warszawy.

Dlaczego?

Mogą zostać zatrzymani na godzinną czy kilkugodzinną kontrolę drogową. To trzeba brać pod uwagę. Na razie mamy do czynienia z miękką presją policji na organizatorów wyjazdów. W niedzielę spodziewamy się uciążliwych kontroli.

Sądzi Pan, że podobne działania policja prowadzi wobec organizatorów innych inicjatyw, które mają mieć miejsce 11 listopada?

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Informacje o takich działaniach nie docierały do mnie. Sądzę więc, że policja nie prowadzi takich działań w stosunku do innych. Wątpię, by ktokolwiek był równie dokładnie inwigilowany.

Inwigilacji poddawani byli również organizatorzy marszu Obudź się Polsko. To stały element szykanowania społeczeństwa?

Ja te działania określam mianem presji na tych, których władza nie lubi. Za pomocą metod administracyjnych wywiera się presję. Mamy do czynienia z dokuczliwością wymierzoną w organizatorów Marszu. Zobaczymy, co będzie dalej.

W zeszłym roku policja zmarginalizowała zagrożenie związane ze sprowadzeniem do Polski chuligańskich grup z Niemiec. W tym roku policja podejdzie do sprawy bardziej profesjonalnie?

Nie wiem, jakie działania podejmuje policja w tej sprawie. Liczę, że będzie skuteczniejsza obecnie niż rok temu. Mam nadzieję, że tym razem uda się zatrzymać przyjazd lewackich grup zza granicy. Zwłaszcza, że Porozumienie 11 listopada zapowiadało w tym roku ściągnięcie takich grup również z innych krajów, nie tylko z Niemiec. Apelujemy do policji, by przestrzegała prawa, by nie nękała organizatorów Marszu Niepodległości oraz, by przypilnowała, żeby lewicowe bojówki nie terroryzowały Polaków.

Czuje Pan, że atmosfera przed 11 listopada jest napięta? Czego możemy się spodziewać?

Atmosfera jest napięta, ale ja się spodziewam, że obędzie się bez takich incydentów, jak w zeszłym roku. Liczę, że jesteśmy bogatsi o tamte doświadczenia i uda się zapobiec prowokacjom. Mam nadzieję, że będzie spokojniej.

Rozmawiał TK
[Fot. Mat. prasowe]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook