Jedynie prawda jest ciekawa


Winnicki o KOD: Niech się kiszą we własnym sosie

08.12.2015

Potrzeba gruntownej zmiany w polskim ustroju – uważa poseł Kukiz'15 Robert Winnicki, poseł Kukiz'15. – Chcemy przywrócenia klasycznego trójpodziału władzy, bo dziś jest on zachwiany – dodał, mówiąc o potrzebie zmiany konstytucji.

Polityk przypomniał, że był to jeden z najważniejszych postulatów wyborczych ruchu Kukiz'15.


"Podczas kampanii wyborczej mówiliśmy o potrzebie zmiany konstytucji oraz zmian w instytucjach państwa. Premier Szydło nie mówiła o tym w expose, ale mówił o tym prezes Kaczyński. Jest więc szansa. Potrzeba gruntownej zmiany w polskim ustroju"– zaznaczył poseł.

"Jesteśmy zainteresowani takim ustrojem, w którym odpowiedzialność polityczna nie będzie tak rozłożona. Opowiadamy się za oddzieleniem władzy wykonawczej od ustawodawczej. Chcemy przywrócenia klasycznego trójpodziału władzy, bo dziś jest on zachwiany"– tłumaczył szef Ruchu Narodowego.

Poseł Kukiz'15 zaznaczył, że w ustroju, który proponuje jego ugrupowanie zwraca się uwagę na kulturę polityczną, co ma być związane z osobistą odpowiedzialnością polityków za obszary, którymi się zajmują.

"W Polsce musimy zadbać o to, by wykreować etos silnego przywódcy, silnego lidera. Narzędzia do sprawowania takiego przywództwa pozwolą kreować takich przywódców. To jedno z naczelnych wyzwań polskiej kultury politycznej"– ocenił Winnicki.

Scepytcznie odniósł się też do zapowiedzi organizowania manifestacji ulicznych przez KOD: "Lewica przez ostatnie lata była w stanie wyprowadzić po tysiąc osób na ulice. A ostatnie działania KOD były raczej niewypałem. Nie widzę powodu, by dodawać im powagi, robiąc jakieś kontrdemonstracje. Niech się kiszą we własnym nielicznym sosie. Pozostawmy ich własnej frustracji" – stwierdził poseł Kukiz'15.

ansa/TV Republika

[fot. wikipedia/Adrian Grycuk]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook