Jedynie prawda jest ciekawa

Winnicki o KOD: Niech się kiszą we własnym sosie

08.12.2015

Potrzeba gruntownej zmiany w polskim ustroju – uważa poseł Kukiz'15 Robert Winnicki, poseł Kukiz'15. – Chcemy przywrócenia klasycznego trójpodziału władzy, bo dziś jest on zachwiany – dodał, mówiąc o potrzebie zmiany konstytucji.

Polityk przypomniał, że był to jeden z najważniejszych postulatów wyborczych ruchu Kukiz'15.


"Podczas kampanii wyborczej mówiliśmy o potrzebie zmiany konstytucji oraz zmian w instytucjach państwa. Premier Szydło nie mówiła o tym w expose, ale mówił o tym prezes Kaczyński. Jest więc szansa. Potrzeba gruntownej zmiany w polskim ustroju"– zaznaczył poseł.

"Jesteśmy zainteresowani takim ustrojem, w którym odpowiedzialność polityczna nie będzie tak rozłożona. Opowiadamy się za oddzieleniem władzy wykonawczej od ustawodawczej. Chcemy przywrócenia klasycznego trójpodziału władzy, bo dziś jest on zachwiany"– tłumaczył szef Ruchu Narodowego.

Poseł Kukiz'15 zaznaczył, że w ustroju, który proponuje jego ugrupowanie zwraca się uwagę na kulturę polityczną, co ma być związane z osobistą odpowiedzialnością polityków za obszary, którymi się zajmują.

"W Polsce musimy zadbać o to, by wykreować etos silnego przywódcy, silnego lidera. Narzędzia do sprawowania takiego przywództwa pozwolą kreować takich przywódców. To jedno z naczelnych wyzwań polskiej kultury politycznej"– ocenił Winnicki.

Scepytcznie odniósł się też do zapowiedzi organizowania manifestacji ulicznych przez KOD: "Lewica przez ostatnie lata była w stanie wyprowadzić po tysiąc osób na ulice. A ostatnie działania KOD były raczej niewypałem. Nie widzę powodu, by dodawać im powagi, robiąc jakieś kontrdemonstracje. Niech się kiszą we własnym nielicznym sosie. Pozostawmy ich własnej frustracji" – stwierdził poseł Kukiz'15.

ansa/TV Republika

[fot. wikipedia/Adrian Grycuk]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook