Jedynie prawda jest ciekawa


Winnicki: "nie boimy się wznosić antykomunistycznych haseł"

02.07.2013

Środowiska narodowe szykują się do "uczczenia" urodzin Wojciech Jaruzelskiego, którą to rocznicę chcą świętować postkomuniści i osoby od Palikota. W najbliższą sobotę w sąsiedztwie Sejmu odbędzie się happening podczas którego narodowcy i środowiska patriotyczne dokonają symbolicznego osądzenia zbrodniarzy komunistycznych. O akcji rozmawiamy z jednym z organizatorów przedsięwzięcia, honorowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej - Robertem Winnickim.

STEFCZYK.INFO: Czy czuje pan i pańskie środowisko satysfakcję, że postkomuniści i palikociarnia najprawdopodobniej zrezygnowali z fetowania Jaruzelskiego w Sejmie?

Robert Winnicki: Nie mam potwierdzenia na 100 procent, że faktycznie zrezygnowali Jeśli jest to prawda to oczywiście mamy satysfakcję i bardzo się z tego cieszymy. Natomiast musimy poczekać z ogłoszeniem sukcesu do ostatecznego potwierdzenia tej informacji. Sprawdzamy ją w tej chwili. Ale tak czy inaczej zapraszamy wszystkich w sobotę pod Sejm, na ulicę Wiejską, gdzie zrobimy krótki happening związany z symbolicznym chociażby rozliczeniem zbrodni komunistycznych i osądzeniem ich.

A jeśli feta towarzysza generała przeniesie się do hotelu, to także pod hotelem będziecie demonstrować?

Nie, to nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Na pewno zgromadzimy się pod Sejmem. Tam są zarejestrowane pikiety. Sejm to miejsce symboliczne dla państwa polskiego, więc tam chcielibyśmy urządzić komunistom pokazowy proces.

Jakie są powody tej „antyfety” Jaruzelskiego?

Jest to spowodowane naszym oburzeniem, oburzeniem podwójnym. Po pierwsze mamy do czynienia z sowieckim namiestnikiem, którego zbrodnie nie zostały do tej pory rozliczone. Po drugie, że ktoś temu sowieckiemu namiestnikowi chce organizować imprezę urodzinową w polskim Sejmie. To jest absolutnie oburzające.

Czy nie będziecie się bać wznosić hasła „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”? Prokurator Generalny Andrzej Seremet powiedział publicznie, że to jest karalne „nawoływanie do przestępstwa”.

Nie boimy się i nie będziemy się bać wznosić takich haseł. Jeśli w Polsce nie będzie można wznosić antykomunistycznych haseł, jeśli będzie za to można trafić do więzienia, czy dostać grzywnę, to tym bardziej powinniśmy je wznosić. 

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook