Jedynie prawda jest ciekawa


"Winne za incydent na A4 są służby"

06.03.2016

Kwestia samochodów i samolotów dla rządu, powinna być ponadpartyjnie rozwiązana, ponieważ jest to kompromitujące dla Polski, że polski rząd i prezydent nie ma samolotu, którym może bezpiecznie do innego kraju.” - mówiła w audycji Moniki Olejnik „7 Dzień Tygodnia” posłanka Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer.

W audycji emitowanej przez Radio Zet, goście zaproszeni przez Olejnik rozmawiali m.in. o incydencie na A4, kiedy w samochodzie prezydenta Andrzeja Dudy pękła opona.

Goście zebrani w studio zgodnie stwierdzili, że wydarzenie jest wynikiem zaniedbania służb odpowiadających za bezpieczeństwo najważniejszych osób w kraju.

„Doszło do zaniedbania, prawdopodobnie m.in. po stronie BORu, za który jest odpowiedzialny jest Pan minister Błaszczak. (…) Na pewno powinno być śledztwo. Dziwi mnie tylko fakt, że dopiero na drugi dzień zaczęto badać ślady na autostradzie. (…) Sprawę powinno się bardzo dokładnie zbadać, powinni znaleźć się winni.” - mówiła posłanka Nowoczesnej.

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że winny na pewno nie jest samochód, odpowiedzialnych za to wydarzenie powinno się szukać w służbach, których zadaniem zapewnienie bezpieczeństwa dla prezydenta.

„Nie można mówić, że była to wina samochodu. Incydent na A4 jest wynikiem ciągu zdarzeń, które nadzorują odpowiedni ludzie, którzy powinni mieć odpowiednie kwalifikacje i odpowiednią uwagę aby eliminować wszelkie możliwe zagrożenia. Opona typu PAX nie ma prawa w ten sposób się zachować, więc albo było złe serwisowanie, albo nie ta opona, albo jeszcze coś innego, czego nie wiemy i niech sprawdzi to Komisja Wewnętrzna BORu.” - mówił na antenie Radia Zet Andrzej Halicki.

Z kolei Marek Sawicki z PSL, zwrócił uwagę na zaniedbania do jakich doszło podczas badania miejsca wypadku.

„Kolejny już wypadek pokazuje, że mamy do czynienia z nonszalanckim podejściem  w Służbach do kwestii procedur kontroli jakości. (…) To co rzeczywiście niepokoi, to to, że mieliśmy kilkunastogodzinną przerwę w zakresie badania miejsca wypadku. Zamknięcie drugiego pasa autostrady A4, daje nam sygnał, że być może na to zdarzenie miał wpływ jakiś incydent zewnętrzny. Gdyby autostradę zamknięto od razu, mielibyśmy z pewnością większa wiedzę. - mówił Sawicki.

Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości zaapelował w audycji Olejnik o niepisanie żadnych scenariuszy, póki odpowiednie służby nie zbadają przyczyn wypadku. Zwrócił także uwagę, na zły stan służb, które odziedziczył rząd PiS po rządach PO-PSL.

„Nie budujmy żadnych scenariuszy, bo nie mamy na razie żadnego raportu. Poczekajmy aż zbadają wszystko odpowiednie służby, nie ma sensu zastanawiać się czy powietrze schodziło, czy nie schodziło. Ta dyskusja nie ma sensu. Faktem jest, że doszło do tego wydarzenia, i to stawia pytanie o jakość służb, które dbają w Polsce o bezpieczeństwo. To pokazuje w jakim tragicznym stanie polski rząd, te służby odziedziczył po rządach PO-PSL” - Jacek Sasin (PiS)

Z kolei dla Marka Jakubiaka z Kukiz’15, czymś karygodnym jest to, że ogumienie prezydenckiej limuzyny było sprawdzone dwa dni wcześniej, a nie bezpośrednio przed wyjazdem.

„To są rzeczy, o których nie powinno się mówić, to jest obowiązkiem BORu, o którym się nie mówi. Oni wstają rano i sprawdzają stan ogumienia, a nie dwa dni wcześniej.” - mówił Jakubiak.

kk/Radio Zet

[fot.StefczykInfo/RadioZet]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook