Jedynie prawda jest ciekawa


Wilk syty, kozioł aresztowany, owce ostrzyżone...

30.08.2012

PSL dało kolejny wyraz troski o państwo – wy ciszej nad taśmami Serafina, my cicho nad Amber Gold.

Prawda, jaki to niesamowity zbieg okoliczności? W chwili, gdy w Sejmie trwa debata nad aferą Amber Gold i premier wzrusza społeczeństwo swoją ojcowską troską o dziecko – w tej samej chwili niezawisły sąd na wniosek niezależnej prokuratury aresztuje prezesa trefnej spółki. Tak się to przypadkiem zbiegło, że Hitchcock by lepiej nie wymyślił.

Niepotrzebna w związku z tym komisja śledcza. Państwo jest, państwo działa. Służby specjalne uwijają się jak muchy w smo... jak muchy w roso... chciałem powiedzieć – jak muchy w ukropie!

Prokuratura dwoi się i troi, w Gdańsku i okolicach spadnie kilka prokuratorskich głów. Sąd też już jest w porządku, właśnie aresztował Marcina P. na 3 miesiące i tym razem wcale już nie w zawieszeniu. Premier rozczulił społeczeństwo, posłowie PO dali odpór, PSL dało kolejny dowód troski o państwo – wy ciszej nad Elewarrem i taśmami Serafina, my ciszej nad Amber Gold.

Po cholerę komisja śledcza, gdy wszystko jasne. Wilk syty, owce ostrzyżone, kozioł ofiarny aresztowany. Wilk teraz obiektywnie przeprowadzi śledztwo w sprawie włamania do owczarni.

Żeby tylko kozła ofiarnego nie wywieźli do aresztu w Płocku. Tam jest taki niewidoczny kącik sanitarny...

Janusz Wojciechowski
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook