Jedynie prawda jest ciekawa


Wilk o Kukizie: Jest zagrożeniem dla systemu

18.07.2015

Jacek Wilk jest oficjalnym pełnomocnikiem powstającego ruchu Pawła Kukiza.

Paweł Kukiz bez wątpienia odmienia oblicze polskiej sceny politycznej. Nie brakuje problemów, które trapią muzyka. Jednym z najważniejszych jest stosunek establishmentowych mediów do jego działalności politycznej.

"To, że będą takie ataki medialne na Pawła i jego ruch, nie jest zaskoczeniem. Paweł jest zagrożeniem dla establishmentu i tego systemu, zatem te nieprzychylne komentarze będą wybijane na czołówki. Zwłaszcza jeżeli będą to mówić ludzie, których mniej lub bardziej z nim kojarzono lub do niego przyklejano" - tłumaczy Super Expressowi Jacek Wilk, pełnomocnik powstającego ruchu Pawła Kukiza.

"Ci, którzy go znają, wiedzą, że potrafi dogadać się niemal z każdym. Paweł nie ma trudnego charakteru, on ma trudną sytuację. Podjął się stworzenia stronnictwa nie tyle antysystemowego, ile ruchu naprawy Rzeczypospolitej, w którym są różni ludzie i różne poglądy" - dodaje szef Kongresu Nowej Prawicy.

Często kontrowersyjne zachowania Kukiza, Wilk tłumaczy nietypowym charakterem jego ruchu politycznego.

"Kukiz nie jest wodzem czy szefem partii, nie może dyscyplinować członków ruchu, jak robią to w PO, PiS czy SLD." - twierdzi Wilk.

Były kandydat na prezydenta RP nie traci jednak wiary w powodzenie inicjatywy Kukiza.

"Zawsze będą takie grupy, które spodziewały się więcej, szybciej, łatwiej. Jestem spokojny, że Paweł sobie z tym poradzi, ma wokół siebie wielu mądrych ludzi, a taki dziecięcy wiek trzeba przejść. " - mówi.

Jednym z najczęstszych argumentów wysuwanych przeciwko Kukizowi jest to, że jego inicjatywa polityczna ma skupiać ludzi reprezentujących najróżniejsze opcje polityczne.

"Paweł musiał naprawdę wyważyć reprezentację wszystkich środowisk, które wokół niego się skupiły. Stąd wśród pełnomocników ludzie z KNP, ruchu narodowego, ruchu na rzecz JOW-ów, związkowcy, eksperci. Nikt nie mógł dostać wszystkiego. Podkreślmy zresztą, że pełnomocnicy ruchu nie są kandydatami czy liderami list. Nie wszyscy będą kandydowali." - zapewnia Wilk.

mly/SE.pl

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. 1270restauracjyjha 24.01.2018

  Prowokacja, czy głupota? Polskie dania z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  Drut kolczasty, kwiaty i „polskie menu” – tak jedna z włoskich restauracji postanowiła uczcić obchodzony 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

 2. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 3. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 4. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 5. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 6. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 7. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 8. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook