Jedynie prawda jest ciekawa

Wilk o Kukizie: Jest zagrożeniem dla systemu

18.07.2015

Jacek Wilk jest oficjalnym pełnomocnikiem powstającego ruchu Pawła Kukiza.

Paweł Kukiz bez wątpienia odmienia oblicze polskiej sceny politycznej. Nie brakuje problemów, które trapią muzyka. Jednym z najważniejszych jest stosunek establishmentowych mediów do jego działalności politycznej.

"To, że będą takie ataki medialne na Pawła i jego ruch, nie jest zaskoczeniem. Paweł jest zagrożeniem dla establishmentu i tego systemu, zatem te nieprzychylne komentarze będą wybijane na czołówki. Zwłaszcza jeżeli będą to mówić ludzie, których mniej lub bardziej z nim kojarzono lub do niego przyklejano" - tłumaczy Super Expressowi Jacek Wilk, pełnomocnik powstającego ruchu Pawła Kukiza.

"Ci, którzy go znają, wiedzą, że potrafi dogadać się niemal z każdym. Paweł nie ma trudnego charakteru, on ma trudną sytuację. Podjął się stworzenia stronnictwa nie tyle antysystemowego, ile ruchu naprawy Rzeczypospolitej, w którym są różni ludzie i różne poglądy" - dodaje szef Kongresu Nowej Prawicy.

Często kontrowersyjne zachowania Kukiza, Wilk tłumaczy nietypowym charakterem jego ruchu politycznego.

"Kukiz nie jest wodzem czy szefem partii, nie może dyscyplinować członków ruchu, jak robią to w PO, PiS czy SLD." - twierdzi Wilk.

Były kandydat na prezydenta RP nie traci jednak wiary w powodzenie inicjatywy Kukiza.

"Zawsze będą takie grupy, które spodziewały się więcej, szybciej, łatwiej. Jestem spokojny, że Paweł sobie z tym poradzi, ma wokół siebie wielu mądrych ludzi, a taki dziecięcy wiek trzeba przejść. " - mówi.

Jednym z najczęstszych argumentów wysuwanych przeciwko Kukizowi jest to, że jego inicjatywa polityczna ma skupiać ludzi reprezentujących najróżniejsze opcje polityczne.

"Paweł musiał naprawdę wyważyć reprezentację wszystkich środowisk, które wokół niego się skupiły. Stąd wśród pełnomocników ludzie z KNP, ruchu narodowego, ruchu na rzecz JOW-ów, związkowcy, eksperci. Nikt nie mógł dostać wszystkiego. Podkreślmy zresztą, że pełnomocnicy ruchu nie są kandydatami czy liderami list. Nie wszyscy będą kandydowali." - zapewnia Wilk.

mly/SE.pl

[fot. youtube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook