Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Z krzyku KOD pozostanie niedługo tylko pisk

28.09.2016

Odejście ministra Jackiewicza było uzasadnione. Myślę, że atmosfera tej permanentnej rekonstrukcji rządu nie sprzyja dobremu funkcjonowaniu rządu. Rządzący mają skupić się na rządzeniu, a nie drżeć o swoje posady” - zwrócił uwagę w rozmowie na antenie Polskiego Radia Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta tygodnika „wSieci”.

Dodał, że rekonstrukcja rządu to „metoda dyscyplinowania ekipy przez Jarosława Kaczyńskiego, który w tej chwili jest liderem i naczelnikiem państwa”.

Rozmowa dotyczyła także działań Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem Bronisława Wildsteina KOD od początku zapowiadał miliony ludzi na manifestacjach, a do tej pory się to nie udało.

„Z wielkiego krzyku Komitetu Obrony Demokracji pozostanie niedługo tylko pisk. KOD z jednej strony jest niebezpieczny, bo podgrzewa nastroje, pogłębia podział Polski. Z kolei z drugiej strony sam się ośmiesza. Uczestniczy w niebezpiecznym procederze, bo niszczy dialog publiczny. Te rzeczy, które tam się dzieją, wywołują oburzenie. Nie jest on skuteczny, natomiast jest skuteczny w psuciu atmosfery politycznej” - powiedział dziennikarz.

W nawiązaniu do zapowiadanych zamieszek podczas obchodów święta 11 listopada powiedział, że jedyną szansą KOD-u jest to, żeby było tak, jak dotąd.

„Podgrzewają nastroje, bo Polacy nie lubią awantur. Wbrew temu, co się opowiada, Polacy to bardzo spokojny naród. To, co się dzieje w Polsce, w sensie zajść ulicznych (sytuacja na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”), to nie są żadne poważne rzeczy” - podkreślił w rozmowie na antenie Polskiego Radia Bronisław Wildstein.

wkt/Polskie Radio

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook