Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Z krzyku KOD pozostanie niedługo tylko pisk

28.09.2016

Odejście ministra Jackiewicza było uzasadnione. Myślę, że atmosfera tej permanentnej rekonstrukcji rządu nie sprzyja dobremu funkcjonowaniu rządu. Rządzący mają skupić się na rządzeniu, a nie drżeć o swoje posady” - zwrócił uwagę w rozmowie na antenie Polskiego Radia Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta tygodnika „wSieci”.

Dodał, że rekonstrukcja rządu to „metoda dyscyplinowania ekipy przez Jarosława Kaczyńskiego, który w tej chwili jest liderem i naczelnikiem państwa”.

Rozmowa dotyczyła także działań Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem Bronisława Wildsteina KOD od początku zapowiadał miliony ludzi na manifestacjach, a do tej pory się to nie udało.

„Z wielkiego krzyku Komitetu Obrony Demokracji pozostanie niedługo tylko pisk. KOD z jednej strony jest niebezpieczny, bo podgrzewa nastroje, pogłębia podział Polski. Z kolei z drugiej strony sam się ośmiesza. Uczestniczy w niebezpiecznym procederze, bo niszczy dialog publiczny. Te rzeczy, które tam się dzieją, wywołują oburzenie. Nie jest on skuteczny, natomiast jest skuteczny w psuciu atmosfery politycznej” - powiedział dziennikarz.

W nawiązaniu do zapowiadanych zamieszek podczas obchodów święta 11 listopada powiedział, że jedyną szansą KOD-u jest to, żeby było tak, jak dotąd.

„Podgrzewają nastroje, bo Polacy nie lubią awantur. Wbrew temu, co się opowiada, Polacy to bardzo spokojny naród. To, co się dzieje w Polsce, w sensie zajść ulicznych (sytuacja na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”), to nie są żadne poważne rzeczy” - podkreślił w rozmowie na antenie Polskiego Radia Bronisław Wildstein.

wkt/Polskie Radio

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook