Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: Dziś w polityce obywatele czerpią informację z niepotwierdzonych źródeł

21.03.2017

W polityce, tak jak ona funkcjonuje dziś - ogół obywateli czerpie informacje z niepotwierdzonych źródeł - powiedział publicysta Bronisław Wildstein na łamach portalu wPolityce.pl

Wildstein ocenił działania polskiego rządu w sprawie sprzeciwu kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

- Tak mocno postawione sprawy były błędem politycznym i porażką polityczną, ale nie w sferze zasad, norm i reguł. Tu rząd zachował się jak powinien, a reszta rządów Unii Europejskiej odwrotnie - zaznaczył publicysta.

Dziennikarz ocenił, że ta porażka ma "wymiar wewnętrzny".

- To opozycja, która nie miała nic do zaoferowania, uzyskała wiatr w żagle. W polityce tak, jak ona funkcjonuje dziś - ogół obywateli czerpie informacje z niepotwierdzonych źródeł, w takiej sytuacji dawanie tego typu paliwa jest rzeczą bardzo niedobrą - powiedział.

Dodał, że narracja opozycji politycznej niosąca informację, nt. domniemanego polexitu była "nonsensem".

Publicysta odniósł się również do współczesnego toru polityki unijnej i jej dalszych konsekwencji.

- W dalszej konsekwencji katastrofa ekonomiczna, która dosięgnęła Grecję będzie rozpowszechniana na inne kraje Unii Europejskiej. Ta katastrofa musi doprowadzić do zmiany polityki,a to, że nie jesteśmy w tej ścisłej grupie, może być dla nas jedynie korzystna - oceniał Bronisław Wildstein.


[fot.wpolityce.pl]

MW/wpolityce

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook