Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein we „wSieci”: System III RP to oligarchia pasożytująca

19.08.2015

System III RP wręcz modelowo upostaciowała władza Tuska. Tusk nie rządził, ale mediował między wpływowymi grupami, dzielił się z nimi wpływami, sam zadowalając się splendorami i politycznym marketingiem, no i oczywiście robieniem dobrze możnym w Europie. Naszym kosztem - pisze w najnowszym tygodniku „wSieci” Bronisław Wildstein.

Publicysta w felietonie „Sieć energetyczna, czyli model III RP” odniósł się w ten sposób do stanu infrastruktury sieci energetycznej.

"Wystarczyły dwa tygodnie nie takich znowu strasznych upałów, a okazało się, że przesyłowa sieć energetyczna nie wytrzymuje i należy wprowadzić ograniczenie w jej eksploatacji. (…) Jeśli nie zostaną w niej przeprowadzone istotne prace inwestycyjno-remontowe, stopniowo przestanie funkcjonować" - wyjaśnił Wildstein i podkreślił, że taka rekomendacja została sformułowana jeszcze za prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Tymczasem przez ostatnie osiem lat w tej kwestii nic się nie wydarzyło.

"Przez osiem lat PO nie przeprowadziła żadnych systematycznych prac w tej dziedzinie. A przecież rząd tej partii przeputał gigantyczne środki, niemal dwukrotnie zwiększył oficjalne zadłużenie kraju, nie mówiąc o przywłaszczeniu sobie 150 mld zł, z których płacone miały być przyszłe emerytury, i o dotacjach unijnych" - stwierdza publicysta.

Dlaczego rząd Tuska nic nie zrobił? Odpowiedź jest jasna:

"Interesy często się krzyżowały. Ponieważ to one, a nie dobro państwa, decydowały o przedsięwzięciach władz, być może spowodowało to, że nikt nie zajął się odtworzeniem energetycznych sieci przesyłowych" - wyjaśni i dodaje, że „system III RP to oligarchia pasożytująca na państwie”.

Cały felieton w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od w sprzedaży od 17 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook