Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein we „wSieci”: System III RP to oligarchia pasożytująca

19.08.2015

System III RP wręcz modelowo upostaciowała władza Tuska. Tusk nie rządził, ale mediował między wpływowymi grupami, dzielił się z nimi wpływami, sam zadowalając się splendorami i politycznym marketingiem, no i oczywiście robieniem dobrze możnym w Europie. Naszym kosztem - pisze w najnowszym tygodniku „wSieci” Bronisław Wildstein.

Publicysta w felietonie „Sieć energetyczna, czyli model III RP” odniósł się w ten sposób do stanu infrastruktury sieci energetycznej.

"Wystarczyły dwa tygodnie nie takich znowu strasznych upałów, a okazało się, że przesyłowa sieć energetyczna nie wytrzymuje i należy wprowadzić ograniczenie w jej eksploatacji. (…) Jeśli nie zostaną w niej przeprowadzone istotne prace inwestycyjno-remontowe, stopniowo przestanie funkcjonować" - wyjaśnił Wildstein i podkreślił, że taka rekomendacja została sformułowana jeszcze za prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Tymczasem przez ostatnie osiem lat w tej kwestii nic się nie wydarzyło.

"Przez osiem lat PO nie przeprowadziła żadnych systematycznych prac w tej dziedzinie. A przecież rząd tej partii przeputał gigantyczne środki, niemal dwukrotnie zwiększył oficjalne zadłużenie kraju, nie mówiąc o przywłaszczeniu sobie 150 mld zł, z których płacone miały być przyszłe emerytury, i o dotacjach unijnych" - stwierdza publicysta.

Dlaczego rząd Tuska nic nie zrobił? Odpowiedź jest jasna:

"Interesy często się krzyżowały. Ponieważ to one, a nie dobro państwa, decydowały o przedsięwzięciach władz, być może spowodowało to, że nikt nie zajął się odtworzeniem energetycznych sieci przesyłowych" - wyjaśni i dodaje, że „system III RP to oligarchia pasożytująca na państwie”.

Cały felieton w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od w sprzedaży od 17 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook