Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein we "wSieci": Soros ratuje organ Michnika

17.06.2016

Dziennikarz "wSieci" o inwestycji George'a Sorosa w media Agory.

Na łamach najnowszego, wciąż dostępnego w kioskach numeru tygodnika „wSieci” warto zauważyć bardzo ciekawy felieton Bronisława Wildsteina. Publicysta odnosi się do ostatniej transakcji na rynku medialnym, czyli inwestycji funduszu (MDIF) kierowanego przez George’a Sorosa w akcje Agory.

„MDIF, którego celem jest działanie tam, „gdzie dostęp do wolnych mediów jest zagrożony”, funkcjonuje w 40 krajach, do Polski wchodzi po raz pierwszy. I trudno się dziwić. Organ Michnika wskazuje wyraźnie na stan zagrożenia. Agencja Mienia Wojskowego przestała za jego pośrednictwem sprzedawać swoje towary, od mieszkań począwszy, na amunicji do artylerii skończywszy. Musiało być to spore uderzenie w dochody gazety, a przecież inne agencje państwowe także ograniczyły korzystanie z jej usług. Czy można wyobrazić sobie bardziej oczywiste zakwestionowanie wolności mediów? I w efekcie ograniczenie dostępu do nich? Trzeba być naiwnym, żeby nie widzieć w tych totalitarnych działaniach przyczyn kłopotów gazety” — ironizuje Wildstein.

Dziennikarz zaznacza, że inwestycja Sorosa jest odbierana przez wiele środowisk związanych z establishmentem III RP z dużą nadzieją.

„Gdyby nie miliarder na białym koniu… Ale potentat nie da zginąć wolnej gazecie i można być pewnym, że jeśli trzeba będzie odblokować kolejne fundusze, zrobi to, a więc Michnik może spokojnie maszerować na manifestacjach KOD razem ze swoim byłym pracownikiem Matuszem Kijowskim, Bronisławem Komorowskim, któremu udało się jednak po pijanemu przejechać na pasach ciężarną zakonnicę, i Donaldem Petru, przepraszam, naszym nowym Donaldem, który może mieć na imię nawet Ryszard” — czytamy.

„Jego [Sorosa - dop. wP] tworzone w postkomunistycznych krajach przedsięwzięcia, nazywane zwykle od dzieła Poppera fundacjami społeczeństwa otwartego (w Polsce dla zaznaczenia jej wyjątkowości nazywa się ono Fundacją Batorego), służą narzuceniu dominującej dziś liberalno-lewicowej ideologii. W efekcie zamykają owe społeczeństwa i wpisują je w oligarchiczne systemy, w których władzę sprawują nieliczni” — przekonuje Bronisław Wildstein.

„Soros był naszym sojusznikiem w walce z komunizmem, a jego pieniądze wspomagały zmagających się z totalitaryzmem. Dziś jest aliantem oligarchii III RP i blokuje rozwój demokracji w naszym kraju. Naturalnie, pod hasłem jej obrony” — dodaje autor.

Cały felieton na łamach „wSieci” - polecamy!

Fot. [wSieci]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook