Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein we "wSieci": Soros ratuje organ Michnika

17.06.2016

Dziennikarz "wSieci" o inwestycji George'a Sorosa w media Agory.

Na łamach najnowszego, wciąż dostępnego w kioskach numeru tygodnika „wSieci” warto zauważyć bardzo ciekawy felieton Bronisława Wildsteina. Publicysta odnosi się do ostatniej transakcji na rynku medialnym, czyli inwestycji funduszu (MDIF) kierowanego przez George’a Sorosa w akcje Agory.

„MDIF, którego celem jest działanie tam, „gdzie dostęp do wolnych mediów jest zagrożony”, funkcjonuje w 40 krajach, do Polski wchodzi po raz pierwszy. I trudno się dziwić. Organ Michnika wskazuje wyraźnie na stan zagrożenia. Agencja Mienia Wojskowego przestała za jego pośrednictwem sprzedawać swoje towary, od mieszkań począwszy, na amunicji do artylerii skończywszy. Musiało być to spore uderzenie w dochody gazety, a przecież inne agencje państwowe także ograniczyły korzystanie z jej usług. Czy można wyobrazić sobie bardziej oczywiste zakwestionowanie wolności mediów? I w efekcie ograniczenie dostępu do nich? Trzeba być naiwnym, żeby nie widzieć w tych totalitarnych działaniach przyczyn kłopotów gazety” — ironizuje Wildstein.

Dziennikarz zaznacza, że inwestycja Sorosa jest odbierana przez wiele środowisk związanych z establishmentem III RP z dużą nadzieją.

„Gdyby nie miliarder na białym koniu… Ale potentat nie da zginąć wolnej gazecie i można być pewnym, że jeśli trzeba będzie odblokować kolejne fundusze, zrobi to, a więc Michnik może spokojnie maszerować na manifestacjach KOD razem ze swoim byłym pracownikiem Matuszem Kijowskim, Bronisławem Komorowskim, któremu udało się jednak po pijanemu przejechać na pasach ciężarną zakonnicę, i Donaldem Petru, przepraszam, naszym nowym Donaldem, który może mieć na imię nawet Ryszard” — czytamy.

„Jego [Sorosa - dop. wP] tworzone w postkomunistycznych krajach przedsięwzięcia, nazywane zwykle od dzieła Poppera fundacjami społeczeństwa otwartego (w Polsce dla zaznaczenia jej wyjątkowości nazywa się ono Fundacją Batorego), służą narzuceniu dominującej dziś liberalno-lewicowej ideologii. W efekcie zamykają owe społeczeństwa i wpisują je w oligarchiczne systemy, w których władzę sprawują nieliczni” — przekonuje Bronisław Wildstein.

„Soros był naszym sojusznikiem w walce z komunizmem, a jego pieniądze wspomagały zmagających się z totalitaryzmem. Dziś jest aliantem oligarchii III RP i blokuje rozwój demokracji w naszym kraju. Naturalnie, pod hasłem jej obrony” — dodaje autor.

Cały felieton na łamach „wSieci” - polecamy!

Fot. [wSieci]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook