Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Sprawa Adamowicza pokazuje bierność organów ścigania

19.07.2016

„Materiał tygodnika „wSieci” dotyczący prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza, pokazuje bierność organów ścigania i prokuratury, które dawno powinny dawno zająć się tą sprawą" - mówił w wideo komentarzu Bronisław Wildstein.

„Kiedy Polska rodziła się po upadku komunizmu, wierzyliśmy, że oddanie władzy w ręce samorządów całą sprawę załatwi. Wierzyliśmy, że decentralizacja władzy, będzie panaceum na wszystkie bolączki. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że na poziomie samorządowym dużo łatwiej jest zbudować układy reprodukujące się, które są chore, patologiczne, korupcyjne, a które opanowują społeczność lokalną czy regionalną i bardzo trudno je obalić” - wyjaśniał publicysta.

Wildstein wskazał na problemy jakie mają często obywatele, chcący dokonać zmiany władzy.

„Obywatele jeżeli chcą zmienić władzę, muszą być odpowiednio zorganizowani. Jeżeli mają do czynienia z odpowiednio silną grupą, to niesłychanie trudno im to zrobić. Efektem są wieloletnie kadencje prezydentów, burmistrzów, którzy niejednokrotnie potrafią rządzić spoza kratek" - tłumaczył.

"Trzeba więc powiedzieć, że nie ma doskonałego panaceum na takie patologiczne sytuacje. Żadna formuła przekazania władzy nas nie zbawi. Nasze rozwiązania muszą więc odnosić się do konkretnych warunków. Zbyt często i łatwo zdajemy się na prostą formułę „państwa prawa”, które okazuje się państwem prawników" - mówił Wildstein.

kk/YouTube/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook