Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Sprawa 20 mln na Toruń to klęska wizerunkowa

30.01.2016

O projekcie 500+ i zamieszaniu wokół poprawek budżetowych rozmawiali goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

Goście Salonu Dziennikarskiego - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika "Idziemy" i portalu wPolityce.pl - rozmawiali między innymi o programie 500+ przyjętym przez rząd oraz zamieszaniu komunikacyjnym wokół jego wprowadzenia.

Ks. Henryk Zieliński mówił: "Najważniejsze dla mnie jest to, czy to pomoże polskiej rodzinie - bo nie chodzi o to, by za pieniądze publiczne kupować poparcie dla partii. Demografia w Polsce jest w dramatycznej sytuacji. (...) Co ważne, 500 złotych na dziecko to nie jest program socjalny, ale realny program państwa zajmujący się demografią" - zaznaczył redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

Ks. Zieliński zwracał też uwagę, że w polskiej wersji wywiadu Georga Sorosa dla zagranicznych mediów brakuje rozwinięcia myśli Sorosa o inwestowaniu w kontekście przyjmowania imigrantów.

>On uznaje to za pożyteczne, ponieważ ci ludzie, gdy dostaną te pieniądze, to wydadzą je na miejscowym rynku, że będzie to koło zamachowe gospodarki. Czy ten sam argument nie dotyczy inwestowania w polską dzietność? 

- pytał.

Z kolei Piotr Zaremba podkreślał inny wymiar programu 500+ i nawiązał do sporu między ministerstwami o ocenę merytoryczną projektu przygotowanego przez rząd. "To zmiana polityki ekonomicznej, nastawiona na konsumenta i pobudzenie popytu. Jest pytanie, czy projekt 500+ będzie zachęcający do dzietności, choć faktem jest, że wiele krajów Zachodu prowadzi politykę pronatalistyczną. (...) Powiem w ten sposób - w tej chwili wszystko jest przedmiotem bardzo ostrej walki politycznej i każda kontrowersja i wątpliwość wewnątrz rządu będzie pokazywana jak apokalipsa" - ocenił.

Agnieszka Romaszewska dodawała: "To, że istnieją kontrowersje i mogą się ujawnić to nic dziwnego, wszystko to może się zdarzyć. (...) Jestem wielką zwolenniczką programu 500+, to wielkie wsparcie zwłaszcza na prowincji".

Bronisław Wildstein mówił o kilku błędach w komunikacji, które nie sprzyjają ekipie rządowej. "Błędy w komunikacji się pojawiają, przykładem jest sprawa 20 milionów złotych na szkołę w Toruniu, co było klęską wizerunkową" - mówił publicysta "wSIeci".


I dodawał: "Bardzo śmieszy mnie, gdy Soros - spekulant giełdowy - zaczyna mówić językiem ostrego keynesizmu w przypadku imigrantów. (...) Nie jestem przeciwko temu projektowi, ale zastanawiam się głośno nad jedną rzeczą: ten projekt będzie musiał być realizowany przez samorządy. Ich ogromna większość jest opozycyjna i należy się tu zastanowić nad gorliwością przy wprowadzaniu tego programu" - zakończył.

LL

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook