Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Sprawa 20 mln na Toruń to klęska wizerunkowa

30.01.2016

O projekcie 500+ i zamieszaniu wokół poprawek budżetowych rozmawiali goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

Goście Salonu Dziennikarskiego - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika "Idziemy" i portalu wPolityce.pl - rozmawiali między innymi o programie 500+ przyjętym przez rząd oraz zamieszaniu komunikacyjnym wokół jego wprowadzenia.

Ks. Henryk Zieliński mówił: "Najważniejsze dla mnie jest to, czy to pomoże polskiej rodzinie - bo nie chodzi o to, by za pieniądze publiczne kupować poparcie dla partii. Demografia w Polsce jest w dramatycznej sytuacji. (...) Co ważne, 500 złotych na dziecko to nie jest program socjalny, ale realny program państwa zajmujący się demografią" - zaznaczył redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

Ks. Zieliński zwracał też uwagę, że w polskiej wersji wywiadu Georga Sorosa dla zagranicznych mediów brakuje rozwinięcia myśli Sorosa o inwestowaniu w kontekście przyjmowania imigrantów.

>On uznaje to za pożyteczne, ponieważ ci ludzie, gdy dostaną te pieniądze, to wydadzą je na miejscowym rynku, że będzie to koło zamachowe gospodarki. Czy ten sam argument nie dotyczy inwestowania w polską dzietność? 

- pytał.

Z kolei Piotr Zaremba podkreślał inny wymiar programu 500+ i nawiązał do sporu między ministerstwami o ocenę merytoryczną projektu przygotowanego przez rząd. "To zmiana polityki ekonomicznej, nastawiona na konsumenta i pobudzenie popytu. Jest pytanie, czy projekt 500+ będzie zachęcający do dzietności, choć faktem jest, że wiele krajów Zachodu prowadzi politykę pronatalistyczną. (...) Powiem w ten sposób - w tej chwili wszystko jest przedmiotem bardzo ostrej walki politycznej i każda kontrowersja i wątpliwość wewnątrz rządu będzie pokazywana jak apokalipsa" - ocenił.

Agnieszka Romaszewska dodawała: "To, że istnieją kontrowersje i mogą się ujawnić to nic dziwnego, wszystko to może się zdarzyć. (...) Jestem wielką zwolenniczką programu 500+, to wielkie wsparcie zwłaszcza na prowincji".

Bronisław Wildstein mówił o kilku błędach w komunikacji, które nie sprzyjają ekipie rządowej. "Błędy w komunikacji się pojawiają, przykładem jest sprawa 20 milionów złotych na szkołę w Toruniu, co było klęską wizerunkową" - mówił publicysta "wSIeci".


I dodawał: "Bardzo śmieszy mnie, gdy Soros - spekulant giełdowy - zaczyna mówić językiem ostrego keynesizmu w przypadku imigrantów. (...) Nie jestem przeciwko temu projektowi, ale zastanawiam się głośno nad jedną rzeczą: ten projekt będzie musiał być realizowany przez samorządy. Ich ogromna większość jest opozycyjna i należy się tu zastanowić nad gorliwością przy wprowadzaniu tego programu" - zakończył.

LL

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook