Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Śmieszny spektakl RMN. [WIDEO]

04.08.2016

Rada Mediów Narodowych wywołała spore zamieszanie związane z odwołaniem prezesa TVP. Publicysta tygodnika „wSieci” oraz portalu wpolityce.pl Bronisław Wildstein komentuje odwołanie Jacka Kurskiego oraz kształt nowej rady. Jak wygląda ustawa o Radzie Mediów Narodowych? Jak ma się kwestia uniezależnienia mediów publicznych?

"Spektakl, który zaoferowała nam Rada Mediów Narodowych we wtorek, był z pewnością śmieszny, ale chyba nie był optymistyczny. Zaczęło się od trzęsienia ziemi. Bezpośrednio po powołaniu, Rada Mediów Narodowych odwołała prezesa Telewizji nie podając przyczyny, chociaż w kuluarach stwierdza, że był po prostu złym prezesem" - mówił Wildstein.

Publicysta opowiedział dalej o całej sytuacji odwołania i w końcu pozostawienia Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP, aż do wyłowienia nowego szefa Telewizji w ramach konkursu.

"Konkursy, które mają jakoby uzdrowić wszystko, to dość śmieszna iluzja. Na wysokie stanowiska, a takim jest z pewnością prezes mediów, składać się powinno życie kandydata, a nie to, jak ładnie wystąpi on przed komisją" – podkreśla. "Wróży to bardzo niedobrze funkcjonowaniu tej Rady" – dodał i zauważył, że tak samo źle wróżył sam projekt nowej uchwały o mediach i wszystko co się wokół niej działo.

Wildstein zaznaczył, że w ustawie jest masa pięknej retoryki, ale ważne jest rozwiązanie problemów. "Nowa ustawa miałaby uzasadnienie, gdyby wzmacniała media finansowo, tworzyła opcję zerową – czyli eliminowała dotychczasowych pracowników, umożliwiając powołanie ich na zasadzie kompetencji, a nie układów ciągnących się dziesiątkami lat wstecz" – mówił.

"Nic z tego" – stwierdził i opisał konkretne zaniedbania projektodawców uchwały.

"W efekcie, jeżeli ustawa będzie dalej tak wyglądała i ta praktyka również, to będziemy mieli zarządzanie mediami publicznymi z drugiego siedzenia. Będziemy mieli Radę, która będzie rządziła mediami absolutnie dowolnie, bez żadnej odpowiedzialności" – powiedział publicysta.

"To recepta na klęskę tych mediów i destabilizację" – dodał Wildstein.


ak/wPolityce.pl

[fot. YouTube/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook