Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Śmieszny spektakl RMN. [WIDEO]

04.08.2016

Rada Mediów Narodowych wywołała spore zamieszanie związane z odwołaniem prezesa TVP. Publicysta tygodnika „wSieci” oraz portalu wpolityce.pl Bronisław Wildstein komentuje odwołanie Jacka Kurskiego oraz kształt nowej rady. Jak wygląda ustawa o Radzie Mediów Narodowych? Jak ma się kwestia uniezależnienia mediów publicznych?

"Spektakl, który zaoferowała nam Rada Mediów Narodowych we wtorek, był z pewnością śmieszny, ale chyba nie był optymistyczny. Zaczęło się od trzęsienia ziemi. Bezpośrednio po powołaniu, Rada Mediów Narodowych odwołała prezesa Telewizji nie podając przyczyny, chociaż w kuluarach stwierdza, że był po prostu złym prezesem" - mówił Wildstein.

Publicysta opowiedział dalej o całej sytuacji odwołania i w końcu pozostawienia Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP, aż do wyłowienia nowego szefa Telewizji w ramach konkursu.

"Konkursy, które mają jakoby uzdrowić wszystko, to dość śmieszna iluzja. Na wysokie stanowiska, a takim jest z pewnością prezes mediów, składać się powinno życie kandydata, a nie to, jak ładnie wystąpi on przed komisją" – podkreśla. "Wróży to bardzo niedobrze funkcjonowaniu tej Rady" – dodał i zauważył, że tak samo źle wróżył sam projekt nowej uchwały o mediach i wszystko co się wokół niej działo.

Wildstein zaznaczył, że w ustawie jest masa pięknej retoryki, ale ważne jest rozwiązanie problemów. "Nowa ustawa miałaby uzasadnienie, gdyby wzmacniała media finansowo, tworzyła opcję zerową – czyli eliminowała dotychczasowych pracowników, umożliwiając powołanie ich na zasadzie kompetencji, a nie układów ciągnących się dziesiątkami lat wstecz" – mówił.

"Nic z tego" – stwierdził i opisał konkretne zaniedbania projektodawców uchwały.

"W efekcie, jeżeli ustawa będzie dalej tak wyglądała i ta praktyka również, to będziemy mieli zarządzanie mediami publicznymi z drugiego siedzenia. Będziemy mieli Radę, która będzie rządziła mediami absolutnie dowolnie, bez żadnej odpowiedzialności" – powiedział publicysta.

"To recepta na klęskę tych mediów i destabilizację" – dodał Wildstein.


ak/wPolityce.pl

[fot. YouTube/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook