Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Skrajnie niebezpieczna gra opozycji

19.05.2016

„Porozumienie między opozycją a Komisją Europejską jest ewidentne. Chodzi o to, żeby naciski KE doprowadziły do realizacji celów opozycyjnych” – podkreśla Bronisław Wildstein publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl, komentując decyzję KE, która dała Polsce czas do poniedziałku na uregulowanie problemów z Trybunałem Konstytucyjnym.

„Ultimatum jest ewidentne. Do najbliższego poniedziałku Polska ma uregulować problemy z TK. Co więcej, KE wskazuje nam właściwie jak mamy je uregulować, czyli mamy postępować po linii żądań opozycji czy też Trybunału Konstytucyjnego” – zauważa Bronisław Wildstein. 

Jak podkreśla, opozycja, która unosi się radością, zablokowała rozmowy do wtorku, czyli do dnia po terminie wyznaczonym przez KE. „Wyraźnie opozycja oddała w ręce Komisji Europejskiej swoje działania. Porozumienie między opozycją a Komisją Europejską jest ewidentne. Chodzi o to, żeby naciski KE  doprowadziły do realizacji celów opozycyjnych” – zaznacza publicysta.

„Jest to niesłychanie niebezpieczna strategia ze strony opozycji, niebezpieczne działanie dla Polski” – mówi Wildstein.
„Ta sytuacja oznacza, że opozycja uzyskała ze strony KE poparcie, ale oznacza także, że KE uzurpuje sobie prawo do decydowania o podstawowych sprawach w Polsce” – podkreśla, dodając że coś takiego jest nie do wyobrażenia w silnych krajach europejskich.

Jak zaznacza, to próba oddania suwerenności kraju przez opozycję w imię zdobycia własnych interesów. „To inaczej niż grą o władzę kosztem polskiego interesu nazwać nie można”.


frost/wPolityce.pl


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook