Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Rząd może szukać kozła ofiarnego

27.01.2012

Bogdan Zdrojewski może odejść z rządu w związku z podpisaniem przez Polskę traktatu ACTA – donosi „Rzeczpospolita”. Podczas niedawnego posiedzenia Rady Ministrów szefowie wielu ministerstw wypowiadali się krytycznie na temat podpisania traktatu w Japonii. Winą za chaos może zostać obarczony szef resortu kultury. Michał Boni zaznaczał publicznie, że resort był upominany, by lepiej konsultować ACTA z internautami. Sam Boni również może zostać odwołany. Jak informował dziś w radiu, przedstawił premierowi gotowość dymisji w związku z tą sprawą. Jednak na razie nie została ona przyjęta. Dla portalu Stefczyk.info sprawę ewentualnej dymisji za ACTA komentuje publicysta Bronisław Wildstein:

Sposób przyjęcia układu ACTA jest skandaliczny. Zrobiono to bez żadnej konsultacji, bez debaty. Po cichu przyjmuje się znaczące regulacje, które będą determinowały nasze prawo. W tym sensie jest to sytuacja nie do przyjęcia. Nie dziwię się zupełnie, że ta sprawa wywołuje ogromne protesty.

Obecny rząd, nastawiony na politykę wizerunkową, prawdopodobnie będzie szukał osoby odpowiedzialnej, która zostanie obarczona winą za bałagan. Oczywiście największą odpowiedzialność w tej sprawie ponoszą premier i szef MSZ. Jednak oni nie odpowiedzą za nic, zgodnie z tradycją tego rządu. Minister Sikorski tłumaczył już z resztą, że on nie chce niczego złego dla nas, więc powinniśmy mu zawierzyć. Takie wypowiedzi powinny przechodzić do kanonu absurdalnych i głupich wypowiedzi rządu. Jednak to jest akceptowane.

Dziś pytaniem jest głównie to, na kogo zostanie zrzucona wina za ACTA. Kto zostanie kozłem ofiarnym? I czy on ostatecznie będzie? Władze dotąd poczynają sobie buńczucznie. Jednak obecnie mogły dojść do wniosku, że przesadziły i wtedy kozioł ofiarny będzie potrzebny. Jednak to będzie tylko kozioł ofiarny. Za decyzje ws. ACTA odpowiedzialność ponoszą Donald Tusk i Radosław Sikorski.

Not saż
[PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook