Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Polska ma większe interesy niż eksport jabłek

19.08.2014

"Protestuję przeciwko postawie cynizmu politycznego"

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” minister Janusz Piechociński powiedział, że „polska polityka i polska przedsiębiorczość nie powinny skupiać się na tym, jak jeszcze Rosji zaszkodzić. Powinniśmy być solidarni z Ukrainą, ale mądrze.”

Na tę wypowiedź zareagował redaktor naczelny „Telewizji Republika” Bronisław Wildstein.

„To charakterystyczna dla naszych czasów postawa chowania głowy w piasek. […] Nie jest możliwe, żeby pomagać jednemu nie szkodząc drugiemu.”

Rosjanie wprowadzili embargo na polskie warzywa i owoce. W Polsce rozpoczęto akcję jedzenie polskich jabłek na złość Putinowi. „Myślę, że Polska ma dużo większe interesy niż eksport jabłek czy innych produktów do Rosji”.

„Protestuję przeciwko postawie cynizmu politycznego, który tak często obserwujemy” – stwierdził Wildstein odnosząc się do sprawy wsparcia Ukrainy przez Polaków. Niektórzy narzekają na to, że byliśmy wielokrotnie zdradzani, a teraz są przeciwni polskiemu wsparciu dla Ukraińców.

„To jest rozbieżność poglądów. Albo się przeciwstawiamy działaniom Putina albo każdy sobie rzepkę skrobie.” – mówi Bronisław Wildstein.

Zdaniem Wildsteina wsparcie dla Ukrainy leży w polskim interesie „To, co dzieje się na Ukrainie ma bezpośrednie przełożenie na sytuację w naszym kraju” – podsumował Bronisław Wildstein.

 

telewizjarepublika.pl /TK

Fot. Blogpress.pl

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook