Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Polska ma większe interesy niż eksport jabłek

19.08.2014

"Protestuję przeciwko postawie cynizmu politycznego"

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” minister Janusz Piechociński powiedział, że „polska polityka i polska przedsiębiorczość nie powinny skupiać się na tym, jak jeszcze Rosji zaszkodzić. Powinniśmy być solidarni z Ukrainą, ale mądrze.”

Na tę wypowiedź zareagował redaktor naczelny „Telewizji Republika” Bronisław Wildstein.

„To charakterystyczna dla naszych czasów postawa chowania głowy w piasek. […] Nie jest możliwe, żeby pomagać jednemu nie szkodząc drugiemu.”

Rosjanie wprowadzili embargo na polskie warzywa i owoce. W Polsce rozpoczęto akcję jedzenie polskich jabłek na złość Putinowi. „Myślę, że Polska ma dużo większe interesy niż eksport jabłek czy innych produktów do Rosji”.

„Protestuję przeciwko postawie cynizmu politycznego, który tak często obserwujemy” – stwierdził Wildstein odnosząc się do sprawy wsparcia Ukrainy przez Polaków. Niektórzy narzekają na to, że byliśmy wielokrotnie zdradzani, a teraz są przeciwni polskiemu wsparciu dla Ukraińców.

„To jest rozbieżność poglądów. Albo się przeciwstawiamy działaniom Putina albo każdy sobie rzepkę skrobie.” – mówi Bronisław Wildstein.

Zdaniem Wildsteina wsparcie dla Ukrainy leży w polskim interesie „To, co dzieje się na Ukrainie ma bezpośrednie przełożenie na sytuację w naszym kraju” – podsumował Bronisław Wildstein.

 

telewizjarepublika.pl /TK

Fot. Blogpress.pl

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook