Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: Opozycja wykorzystuje kompleksy Polaków. WIDEO

11.09.2016

"Parlament Europejski będzie debatował nad sprawą rzekomego ograniczenia praworządności w Polsce. Musimy zdać sobie sprawę z kontekstu tych wydarzeń. Europa stoi w obliczu Brexitu. Południowo-wschodnia flanka NATO załamała się. Mamy także niesłychanie skomplikowaną i trudną sytuację w Turcji" - podkreślił Bronisław Wildstein.

Publicysta tygodnika „wSieci” jako kolejny czynnik, który działa na rzecz rozkładu Unii Europejskiej wskazał falę migracji. 

"Cała Europa jest podminowana potężnymi fala uchodźców z biedniejszych krajów, którzy zaproszeni przez Angele Merkel nie mają zamiaru się wycofać" - powiedział. 

Wildstein wskazał na sukces Alternatywy dla Niemiec jako oznakę niezadowolenia Niemców polityką kanclerz Niemiec. 

"Wszystko to pokazuje kryzys w jakim pogrąża się Zachód. I co na to Parlament Europejski? Obraduje nad sprawą Polski. Pokazuje to zupełną nieumiejętność wyjścia z kolei ideologicznego i środowiskowego myślenia. Jest oczywiste, że działania te podejmowane są z inicjatywy polskiej opozycji, która nie potrafi nic zrobić na terenie Polski, więc odwołuje się do gremiów zachodnich, aby wykorzystując polski kompleks niższości, zastraszyć Polaków" - tłumaczył.

Publicysta starał się jednak znaleźć dobrą stronę działań europejskich. 

"Mam nadzieję, że takie działania Parlamentu Europejskiego tym bardziej wzmocnią świadomość Polaków, że nie ma co oglądać się na to co dzieje się w Unii Europejski i dyktowania nam wzorców zachowań" - mówił, dodając:

"W tym stanie Unia Europejska na pewno nie przetrwa. Czy przetrwają poszczególne kraje, to też jest kolejne pytanie". 

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook