Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Opozycja wykorzystuje kompleksy Polaków. WIDEO

11.09.2016

"Parlament Europejski będzie debatował nad sprawą rzekomego ograniczenia praworządności w Polsce. Musimy zdać sobie sprawę z kontekstu tych wydarzeń. Europa stoi w obliczu Brexitu. Południowo-wschodnia flanka NATO załamała się. Mamy także niesłychanie skomplikowaną i trudną sytuację w Turcji" - podkreślił Bronisław Wildstein.

Publicysta tygodnika „wSieci” jako kolejny czynnik, który działa na rzecz rozkładu Unii Europejskiej wskazał falę migracji. 

"Cała Europa jest podminowana potężnymi fala uchodźców z biedniejszych krajów, którzy zaproszeni przez Angele Merkel nie mają zamiaru się wycofać" - powiedział. 

Wildstein wskazał na sukces Alternatywy dla Niemiec jako oznakę niezadowolenia Niemców polityką kanclerz Niemiec. 

"Wszystko to pokazuje kryzys w jakim pogrąża się Zachód. I co na to Parlament Europejski? Obraduje nad sprawą Polski. Pokazuje to zupełną nieumiejętność wyjścia z kolei ideologicznego i środowiskowego myślenia. Jest oczywiste, że działania te podejmowane są z inicjatywy polskiej opozycji, która nie potrafi nic zrobić na terenie Polski, więc odwołuje się do gremiów zachodnich, aby wykorzystując polski kompleks niższości, zastraszyć Polaków" - tłumaczył.

Publicysta starał się jednak znaleźć dobrą stronę działań europejskich. 

"Mam nadzieję, że takie działania Parlamentu Europejskiego tym bardziej wzmocnią świadomość Polaków, że nie ma co oglądać się na to co dzieje się w Unii Europejski i dyktowania nam wzorców zachowań" - mówił, dodając:

"W tym stanie Unia Europejska na pewno nie przetrwa. Czy przetrwają poszczególne kraje, to też jest kolejne pytanie". 

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook