Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Odwołanie Kurskiego to farsa

12.08.2016

"Czabański oskarża Jacka Kurskiego o swoje błędy. Bo to Czabański miał przygotować ustawę, która miała wzmocnić media. Nic takiego nie zrobił, poza bublem prawnym" – mówił w rozmowie z "Polske the Times" Bronisław Wildstein, publicysta tygodnika "wSieci" i portalu wPolityce.pl

Dziennikarz opowiedział w jakich okolicznościach został wyrzucony z TVP za czasów poprzedniej ekipy rządzącej. 

"Wiadomo z jakich względów zostałem wtedy z TVP wyrzucony. Wszyscy ci, którzy mieli choćby źdźbło krytycyzmu, a ja miałem więcej niż źdźbło, i demonstrowali je wobec ówczesnej władzy, zostali z niej usunięci. Jakoś nie przypominam sobie wielkich lamentów tych, którzy teraz rozpaczają, jak to bardzo jednostronna staje się dziś TVP" – przypomniał dziennikarz „wSieci”. 

Wildstein odniósł się również do sprawy Rady Mediów Narodowych i jej wpływu na sytuację w mediach publicznych. "Jeżeli mówimy o Radzie Mediów Narodowych, to w ich wypadku są to kpiny" – powiedział. 

Podkreślił, że sam był krytycznie nastawiony wobec pomysłu mianowania Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa TVP. Dodał jednak, że "Rada Mediów Narodowych jest bez porównania bardziej upolityczniona. Grupa, która w niej dominuje, to po prostu parlamentarzyści partii rządzącej, posłowie PiS. To jest dopiero fatalne – powołanie tej Rady. To, że opowiadają, że chcą odpolitycznić TVP, odwołując prezesa, traktuję jako żart". 

Komentując odwołanie Kurskiego z fotela prezesa TVP, publicysta stwierdził, że to była "farsa". "Zarzuty pod adresem Jacka Kurskiego formułowane przez przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego też jeżą włos na głowie" – powiedział Wildstein. 

"Czabański oskarża Jacka Kurskiego o swoje błędy. Bo to Czabański miał przygotować ustawę, która miała wzmocnić media. Nic takiego nie zrobił, poza bublem prawnym – zdaje się zapomniał, że Polska należy do Unii Europejskiej" - tłumaczył. 

"Za ten swój bubel prawny został wynagrodzony stanowiskiem szefa Rady Mediów Narodowych. To rzecz, o której powiedzieć, że wymaga krytyki, to znaczy mało powiedzieć" – dodał. 


ak/mly/"Polska the Times"

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook