Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Od początku Europa była kilku prędkości

07.03.2017

"Jeżeli będziemy w tej drugiej lepiej rozwijającej się prędkości – to lepiej dla nas. Polacy zaczną rozumieć, że powinni zabiegać o własne interesy i grać własną grę" - powiedział publicysta Bronisław Wildstein na łamach portalu wPolityce.pl

Bronisław Wildstein przypomina kulisy poprzednich wyborów na ważne stanowiska Unii Europejskiej.

"Jak wyglądały wybory Van Rompuya na prezydenta EU"? - pyta Wildstein "Wówczas Donald Tusk przyleciał na wybory i już na lotnisku w Brukseli dowiedział się, kto już tym przewodniczącym będzie. Podobna sprawa była z panią Mogherini. Identycznie wyglądał wybór Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego RE. Nikt oficjalnie nie opisał jak wyglądały te procedury" - podkreślił.

Zaznaczył, że Polacy podważyli ten schemat. "Polacy jako swojego reprezentanta wystawili Jacka Saryusz-Wolskiego.  Naruszył ten stan rzeczy, w którym jakieś siły wyłaniają ważnych urzędników UE. My oczywiście wiemy jak te wybory wyglądały. Wybierała Merkel w porozumieniem prezydentem Francji, potem poinformowali szefów rządu angielskiego, włoskiego, i tak wyglądały te wybory. Teraz wyłonienie z Polski swojego reprezentanta narusza ten stan rzeczy. Nagle pojawia się element demokracji. My nie chcemy, by ktoś za nas wyznaczał naszego przedstawiciela. Ważne, że trzeba ujawnić kulisy tych działań" - oceniał Wildstein.

Dziennikarz wypowiedział się na temat spotkania polityków Unii Europejskiej w Wersalu. "Coraz głośniej mówi się , że Europa będzie dwóch prędkości. PO grozi, że wylądujemy w drugiej prędkości" - powiedział.

Dodał, że nasz kraj skorzysta, jeżeli znajdzie się w poza "centrum"

"My powinniśmy się cieszyć, bo kraje poza strefą Euro rozwijają się szybciej. Od początku było tak, że Europa była nie dwóch, ale kilku prędkości. Nie ma co mistyfikować tej sprawy. Jeżeli będziemy w tej drugiej lepiej rozwijającej się prędkości – to lepiej dla nas.  Polacy zaczną rozumieć, że powinni zabiegać o własne interesy i grać własną grę" - podkreślił Wildstein.

[fot.youtube/wpolityce]
MW/wPolityce

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook