Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: „Obywatelom” zakłócanie manifestacji już nie wystarcza

12.05.2017

"Spędziłem kilka lat we Francji. Widziałem tam demonstracje uliczne. One bardzo często doprowadzały do rękoczynów, starć z policją – czasami naprawdę na dużą skalę. W Polsce tego zupełnie nie widać" - powiedział w komentarzu wideo Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta.

Bronisław Wildstein wyjaśnił, że zwrócił na to uwagę, ponieważ niedawno „partia miłości”, czyli obrońcy III RP stworzyli sobie bojówki, które zostały nazwane Obywatelami RP.

„Jak zwykle w tym nazewnictwie jest na odwrót. Bojówki są nazywane obywatelami. Te bojówki posługują się, jako atrybutem, białymi kwiatami, co jest kpiną. Od początku przeszkadzały w rocznicach tragedii smoleńskich” - mów Wildstein.

Przyznał, że normalnym jest, że ludzie chcą się pomodlić przy grobach swoich bliskich, a działanie tej grupy polega na przeszkadzaniu, ale nie tylko.

„Ostatnio widzieliśmy taką scenę, gdzie ci „obywatele” obrażali dziennikarzy telewizyjnych, wymyślali im od najgorszych, a jednocześnie opowiadali, jak to pięknie rozkładały się w błocie smoleńskim zwłoki prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Okazało się, że to im nie wystarcza – podkreślił Wildstein.

„Obywatele” zaczęli używać rękoczynów. Pisarz przypomniał, że podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do pobicia Adama Borowskiego, zasłużonego działacza opozycyjnego.

„Nie nawołuję do tego, żeby przeciwstawiać im kolejne bojówki, ale kiedy patrzę na takich ludzi, którzy kiedyś działali w opozycji, jak Huskowski, czy Róża Thun, którzy chwalą to zachowanie – to są ich bojówki” - stwierdził Bronisław Wildstein i dodał:

„Myślę sobie, że jeżeli kiedyś, tego typu przemoc obróci się przeciwko nim, to nie będą mieli prawa narzekać” - podkreślił w komentarzu wideo Bronisław Wildstein.

wkt

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook