Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: „Obywatelom” zakłócanie manifestacji już nie wystarcza

12.05.2017

"Spędziłem kilka lat we Francji. Widziałem tam demonstracje uliczne. One bardzo często doprowadzały do rękoczynów, starć z policją – czasami naprawdę na dużą skalę. W Polsce tego zupełnie nie widać" - powiedział w komentarzu wideo Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta.

Bronisław Wildstein wyjaśnił, że zwrócił na to uwagę, ponieważ niedawno „partia miłości”, czyli obrońcy III RP stworzyli sobie bojówki, które zostały nazwane Obywatelami RP.

„Jak zwykle w tym nazewnictwie jest na odwrót. Bojówki są nazywane obywatelami. Te bojówki posługują się, jako atrybutem, białymi kwiatami, co jest kpiną. Od początku przeszkadzały w rocznicach tragedii smoleńskich” - mów Wildstein.

Przyznał, że normalnym jest, że ludzie chcą się pomodlić przy grobach swoich bliskich, a działanie tej grupy polega na przeszkadzaniu, ale nie tylko.

„Ostatnio widzieliśmy taką scenę, gdzie ci „obywatele” obrażali dziennikarzy telewizyjnych, wymyślali im od najgorszych, a jednocześnie opowiadali, jak to pięknie rozkładały się w błocie smoleńskim zwłoki prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Okazało się, że to im nie wystarcza – podkreślił Wildstein.

„Obywatele” zaczęli używać rękoczynów. Pisarz przypomniał, że podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do pobicia Adama Borowskiego, zasłużonego działacza opozycyjnego.

„Nie nawołuję do tego, żeby przeciwstawiać im kolejne bojówki, ale kiedy patrzę na takich ludzi, którzy kiedyś działali w opozycji, jak Huskowski, czy Róża Thun, którzy chwalą to zachowanie – to są ich bojówki” - stwierdził Bronisław Wildstein i dodał:

„Myślę sobie, że jeżeli kiedyś, tego typu przemoc obróci się przeciwko nim, to nie będą mieli prawa narzekać” - podkreślił w komentarzu wideo Bronisław Wildstein.

wkt

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook