Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: „Nie zasadzam się na TVP”

13.11.2015

Bronisław Wildstein, dawny prezes TVP, podkreśla potrzebę głębokich zmian w mediach publicznych.

- Mam nadzieję, że media publiczne zostaną radykalnie zmienione. (…) Nie, nie zasadzam się na TVP, nie wyrywam. Oczywiście nie twierdzę, że gdyby mi zaproponowano samodzielną prezesurę, to bym się nie zgodził. Ale o to nie zabiegam - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Publicysta „wSieci” i autor wielu książek został na początku wywiadu zapytany o przejawy antysemityzmu w Polsce.

- To się niestety zdarza. No, ale tyle, ile napracowała się „Gazeta Wyborcza”, by wzbudzić, zaktywizować antysemityzm… (….) Wszystkie Giertychy, ONR-y do pięt nie dorastają „Wyborczej”. Niech pani się przyjrzy, jak „Gazeta” pięknie stosuje młotek antysemityzmu wobec tych, którzy się jej nie podobają, jak zbanalizowała to pojęcie, jak doprowadziła do tego, że różni bezrefleksyjni ludzie pomyśleli, że skoro w „GW” piszą, że ten antysemityzm taki zły, to może ma jednak coś sensownego w sobie - tłumaczy dziennikarz.

- Poza tym jest jeszcze Jan Gross, promowany przez „Gazetę”, i to on spłodził nowych antysemitów - dodaje.

Wildstein nie kryje swoich nadziei związanych z nową ekipą rządzącą w Polsce.

- Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. (…) Żeby wyeliminowało patologie. Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje, przede wszystkim sędziowską, i Trybunał Konstytucyjny - czytamy.

Publicysta odnosi się również do kształtu rządu Beaty Szydło.

- To, że MON będzie kierował Macierewicz, jest dobrym rozwiązaniem. (…) Rzeczywiście problemem dla rządu może być temperament Macierewicza i to, że czasami mówi za dużo. Jednak to są drobiazgi. Cała propaganda III RP zajmowała się przyprawianiem gęby Macierewiczowi, robieniem z niego wariata i demona – stwierdza.

Gdy prowadząca wywiad Magdalena Rigamonti ocenia, że Wildstein „nienawidzi i traktuje z pogardą” ludzi o innych poglądach, ten odpowiada: - Tak, pogarda jest bliższa prawdy i nie dla tych, którzy myślą inaczej niż ja. Tylko dla tych, którzy łamią wszelkie standardy i normy przyzwoitości. Przecież rząd jest rozliczany, zanim zaczął rządzić.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

svl, jkub/„DGP”

[fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook