Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: „Nie zasadzam się na TVP”

13.11.2015

Bronisław Wildstein, dawny prezes TVP, podkreśla potrzebę głębokich zmian w mediach publicznych.

- Mam nadzieję, że media publiczne zostaną radykalnie zmienione. (…) Nie, nie zasadzam się na TVP, nie wyrywam. Oczywiście nie twierdzę, że gdyby mi zaproponowano samodzielną prezesurę, to bym się nie zgodził. Ale o to nie zabiegam - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Publicysta „wSieci” i autor wielu książek został na początku wywiadu zapytany o przejawy antysemityzmu w Polsce.

- To się niestety zdarza. No, ale tyle, ile napracowała się „Gazeta Wyborcza”, by wzbudzić, zaktywizować antysemityzm… (….) Wszystkie Giertychy, ONR-y do pięt nie dorastają „Wyborczej”. Niech pani się przyjrzy, jak „Gazeta” pięknie stosuje młotek antysemityzmu wobec tych, którzy się jej nie podobają, jak zbanalizowała to pojęcie, jak doprowadziła do tego, że różni bezrefleksyjni ludzie pomyśleli, że skoro w „GW” piszą, że ten antysemityzm taki zły, to może ma jednak coś sensownego w sobie - tłumaczy dziennikarz.

- Poza tym jest jeszcze Jan Gross, promowany przez „Gazetę”, i to on spłodził nowych antysemitów - dodaje.

Wildstein nie kryje swoich nadziei związanych z nową ekipą rządzącą w Polsce.

- Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. (…) Żeby wyeliminowało patologie. Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje, przede wszystkim sędziowską, i Trybunał Konstytucyjny - czytamy.

Publicysta odnosi się również do kształtu rządu Beaty Szydło.

- To, że MON będzie kierował Macierewicz, jest dobrym rozwiązaniem. (…) Rzeczywiście problemem dla rządu może być temperament Macierewicza i to, że czasami mówi za dużo. Jednak to są drobiazgi. Cała propaganda III RP zajmowała się przyprawianiem gęby Macierewiczowi, robieniem z niego wariata i demona – stwierdza.

Gdy prowadząca wywiad Magdalena Rigamonti ocenia, że Wildstein „nienawidzi i traktuje z pogardą” ludzi o innych poglądach, ten odpowiada: - Tak, pogarda jest bliższa prawdy i nie dla tych, którzy myślą inaczej niż ja. Tylko dla tych, którzy łamią wszelkie standardy i normy przyzwoitości. Przecież rząd jest rozliczany, zanim zaczął rządzić.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

svl, jkub/„DGP”

[fot. Stefczyk.info]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook