Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Nie oczekuję niczego od tego rządu!

30.09.2014

Były redaktor naczelny Telewizji Republika mówił też o przyczynach odejścia ze stacji.

"Moim zdaniem nie jest wyjściem zamilczanie historii prof. Kieżuna. Bo to, że jest to wybitna postać i szacowny kombatant i dlatego nie powinno się o nim pisać, to słyszałem przy sprawie Wałęsy. Nie podoba mi się natomiast rozegranie tej sprawy. Nie dałbym tego artykułu na okładkę, zwłaszcza, w okresie, kiedy formułował się nowy rząd" - stwierdził redaktor Bronisław Wildstein, odnosząc się do sprawy artykułu wydrukowanego w tygodniku DoRzeczy o domniemanej agenturalnej przeszłości prof. Witolda Kieżuna.

W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim gość Poranka Wnet odniósł się do swojego odejścia z władz TV Republiki, którą tworzył od początku: "TV Republika od października zwiększy trzykrotnie swój zasięg techniczny. Udało nam się przełamać światopoglądowy monopol na rynku stacji telewizyjnych. Z taką myślą powoływaliśmy TV Republikę i to się udało". 

"Kiedy w spółce przestaje panować ład korporacyjny to ja nie mam zamiaru w niej pracować. Zostałem zmuszony do zejścia z pokładu, bo nie chciałem być kapitanem malowanym. Ja czuje się współtwórcą tej telewizji, która teraz stała się łakomym kąskiem i być może właśnie dlatego musiałem odejść" - zaznaczył były prezes TV Republiki.

Bronisław Wildstein ocenił również nowy rząd oraz panią premier:

"Niczego nie oczekuję od tego rządu. Nominacja pani Kopacz to niesamowite psucie standardów politycznych. Pani Kopacz jako minister zdrowia wprowadziła szereg zmian, które odpowiadają za fatalny stan służby zdrowia. Jako marszałek drastycznie obniżała rangę Sejmu, który za jej czasów został sprowadzony do roli maszynki do głosowania. No i wreszcie całe to kłamstwo związane z sekcjami zwłok ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w wyniku których niezbędne były ekshumacje, w ciałach znajdowano zaszyte różne rzeczy. To wszystko jest tak oburzające, że my o tym nie mówimy, to jak my mamy oczekiwać odpowiedzialności od rządzących". 

"Kto zna panią Piotrowską nową minister spraw wewnętrznych? Ludzie z jakiś powodów powinni zostawać ministrami, a jeśli specjaliści nie wiedzą kim ona jest to nasuwa się podejrzenie, że została nominowana do rządu z powodu przyjaźni z nową panią premier" - zaznaczył redaktor Bronisław Wildstein.

lw, Radio Wnet

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook