Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Nie oczekuję niczego od tego rządu!

30.09.2014

Były redaktor naczelny Telewizji Republika mówił też o przyczynach odejścia ze stacji.

"Moim zdaniem nie jest wyjściem zamilczanie historii prof. Kieżuna. Bo to, że jest to wybitna postać i szacowny kombatant i dlatego nie powinno się o nim pisać, to słyszałem przy sprawie Wałęsy. Nie podoba mi się natomiast rozegranie tej sprawy. Nie dałbym tego artykułu na okładkę, zwłaszcza, w okresie, kiedy formułował się nowy rząd" - stwierdził redaktor Bronisław Wildstein, odnosząc się do sprawy artykułu wydrukowanego w tygodniku DoRzeczy o domniemanej agenturalnej przeszłości prof. Witolda Kieżuna.

W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim gość Poranka Wnet odniósł się do swojego odejścia z władz TV Republiki, którą tworzył od początku: "TV Republika od października zwiększy trzykrotnie swój zasięg techniczny. Udało nam się przełamać światopoglądowy monopol na rynku stacji telewizyjnych. Z taką myślą powoływaliśmy TV Republikę i to się udało". 

"Kiedy w spółce przestaje panować ład korporacyjny to ja nie mam zamiaru w niej pracować. Zostałem zmuszony do zejścia z pokładu, bo nie chciałem być kapitanem malowanym. Ja czuje się współtwórcą tej telewizji, która teraz stała się łakomym kąskiem i być może właśnie dlatego musiałem odejść" - zaznaczył były prezes TV Republiki.

Bronisław Wildstein ocenił również nowy rząd oraz panią premier:

"Niczego nie oczekuję od tego rządu. Nominacja pani Kopacz to niesamowite psucie standardów politycznych. Pani Kopacz jako minister zdrowia wprowadziła szereg zmian, które odpowiadają za fatalny stan służby zdrowia. Jako marszałek drastycznie obniżała rangę Sejmu, który za jej czasów został sprowadzony do roli maszynki do głosowania. No i wreszcie całe to kłamstwo związane z sekcjami zwłok ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w wyniku których niezbędne były ekshumacje, w ciałach znajdowano zaszyte różne rzeczy. To wszystko jest tak oburzające, że my o tym nie mówimy, to jak my mamy oczekiwać odpowiedzialności od rządzących". 

"Kto zna panią Piotrowską nową minister spraw wewnętrznych? Ludzie z jakiś powodów powinni zostawać ministrami, a jeśli specjaliści nie wiedzą kim ona jest to nasuwa się podejrzenie, że została nominowana do rządu z powodu przyjaźni z nową panią premier" - zaznaczył redaktor Bronisław Wildstein.

lw, Radio Wnet

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook