Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: Nie ma żadnej rewolucji!

02.01.2016

Nie mamy do czynienia z rewolucją, ale z pracowita władzą – mówi Bronisław Wildstein w rozmowie z „Super Expressem”.

"Jeżeli PiS będzie realizował swój program i będzie usiłował rządzić, a przecież po to wybrali go wyborcy, to zderzy się z zasadniczą kontrofensywą dominujących w III RP ośrodków. Tracą one centra polityczne, ale pozostają jeszcze wielki biznes, korporacje, media, ośrodki kultury" - podkreśla Bronisław Wildstein. "I w III RP były one raczej homogeniczne, w rękach tej samej grupy. I ta grupa będzie walczyć, żeby Polska była wciąż oligarchią, a nie demokracją" - dodaje.

Zdaniem publicysty "nie ma żadnej rewolucji". Tempo prac wynika z zaangażowania nowej władzy w wykonywanie swoich zobowiązań. "Kiedy ktoś pracuje i coś robi, to rozumiem, że w porównaniu z pracą poprzednich rządów może to wywoływać szok. To, że trochę inaczej będzie wyglądał i procedował Trybunał Konstytucyjny, że będzie likwidacja gimnazjów, odebranie mediów publicznych propagandystom... To jest ta rewolucja?" - pyta Wildstein.

Podkreśla, że program PiS jest programem głębokiej reformy III RP. "Z kraju, w którym rządzili nieliczni, ma się zmienić w kraj rządzony demokratycznymi procedurami" - dodaje.

Frost/SuperExpress


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook