Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Misjonarze powinni dostać pokojowego Nobla

03.02.2015

Polscy misjonarze pracujący w Republice Środkowej Afryki wciąż ratują ludzkie życie.


„Gdy jeździ się po Republice Środkowej Afryki, to najczęściej widzi się apokaliptyczny krajobraz. Ale kiedy wjeżdża się na tereny gdzie posługują polscy misjonarze to widać, że dzielnice muzułmańskie są dużo mniej zniszczone, a ich mieszkańcy mogą swobodnie się poruszać. To misjonarze powstrzymywali ludność przed dokonywaniem ataków na wyznawców Mahometa. Polsce misjonarze powinni otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla” – mówił w rozmowie z Radiem Wnet, Dawid Wildstein.

„Na północy Republiki Środkowej Afryki rządzą Selegowcy, którzy są wojskiem inwazyjnym Czadu i Sudanu, a za nimi idą prawdopodobnie interesy Francji. RŚA to jest kolejne państwo w tym rejonie świata, gdzie rozwija się dynamicznie radykalny islam. To może być podstawą do powstania państwa, groźniejszego niż państwo islamskie” – dodaje publicysta.

Ostatnie miesiące to napływające z Afryki informacje o islamskich pogromach ludności chrześcijańskiej. W Republice Środkowej Afryki chrześcijanie nie pozostali bierni na ataki ze strony islamistów.

„Wraz z celowym nakręcaniem spirali agresji, doszło do wrogiego nastawienia żyjących w Afryce chrześcijan i muzułmanów. Obecnie w wyniku spontanicznej i oddolnej reakcji ludności chrześcijańskiej, doszło do masakr miejscowej ludności islamskiej. Misjonarze, w tym momencie są jednym z elementów, którzy utrzymują pokój w tym kraju minio, że cały czas dochodzi do starć.” – mówi Wildstein.

Wyjątkową rolę w całej sytuacji pełnią chrześcijańscy misjonarze. To oni ratują ludzkie życie.

„Misjonarze to bardzo odważni ludzie, którzy nie opuścili swoich wiernych, najpierw w czasie pogromów ludności chrześcijańskiej, a teraz chrześcijańska samoobrona wynaturzyła się i stanowi nawet dla misjonarzy większe zagrożenie niż muzułmanie” – mówi Dawid Wildstein.

Chrześcijanie chcąc uniknąć pogromów, zorganizowali własne oddziały. Problem powstał, gdy część partyzantów nie wróciła do cywila.

„Antybalaka, samoobrona chrześcijan w Republice Środkowej Afryki na początku broniła ludności chrześcijańskiej i obroniła wiele miast i osad przed wojskami Seleki, ale obecnie kiedy większość jej członków odeszło do pokojowych zajęć to pozostali się przekształcili się w bandy grabiące ludność cywilną.”

mly/radiownet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook