Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Misjonarze powinni dostać pokojowego Nobla

03.02.2015

Polscy misjonarze pracujący w Republice Środkowej Afryki wciąż ratują ludzkie życie.


„Gdy jeździ się po Republice Środkowej Afryki, to najczęściej widzi się apokaliptyczny krajobraz. Ale kiedy wjeżdża się na tereny gdzie posługują polscy misjonarze to widać, że dzielnice muzułmańskie są dużo mniej zniszczone, a ich mieszkańcy mogą swobodnie się poruszać. To misjonarze powstrzymywali ludność przed dokonywaniem ataków na wyznawców Mahometa. Polsce misjonarze powinni otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla” – mówił w rozmowie z Radiem Wnet, Dawid Wildstein.

„Na północy Republiki Środkowej Afryki rządzą Selegowcy, którzy są wojskiem inwazyjnym Czadu i Sudanu, a za nimi idą prawdopodobnie interesy Francji. RŚA to jest kolejne państwo w tym rejonie świata, gdzie rozwija się dynamicznie radykalny islam. To może być podstawą do powstania państwa, groźniejszego niż państwo islamskie” – dodaje publicysta.

Ostatnie miesiące to napływające z Afryki informacje o islamskich pogromach ludności chrześcijańskiej. W Republice Środkowej Afryki chrześcijanie nie pozostali bierni na ataki ze strony islamistów.

„Wraz z celowym nakręcaniem spirali agresji, doszło do wrogiego nastawienia żyjących w Afryce chrześcijan i muzułmanów. Obecnie w wyniku spontanicznej i oddolnej reakcji ludności chrześcijańskiej, doszło do masakr miejscowej ludności islamskiej. Misjonarze, w tym momencie są jednym z elementów, którzy utrzymują pokój w tym kraju minio, że cały czas dochodzi do starć.” – mówi Wildstein.

Wyjątkową rolę w całej sytuacji pełnią chrześcijańscy misjonarze. To oni ratują ludzkie życie.

„Misjonarze to bardzo odważni ludzie, którzy nie opuścili swoich wiernych, najpierw w czasie pogromów ludności chrześcijańskiej, a teraz chrześcijańska samoobrona wynaturzyła się i stanowi nawet dla misjonarzy większe zagrożenie niż muzułmanie” – mówi Dawid Wildstein.

Chrześcijanie chcąc uniknąć pogromów, zorganizowali własne oddziały. Problem powstał, gdy część partyzantów nie wróciła do cywila.

„Antybalaka, samoobrona chrześcijan w Republice Środkowej Afryki na początku broniła ludności chrześcijańskiej i obroniła wiele miast i osad przed wojskami Seleki, ale obecnie kiedy większość jej członków odeszło do pokojowych zajęć to pozostali się przekształcili się w bandy grabiące ludność cywilną.”

mly/radiownet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook