Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: Lewicka zachowała się jak prokurator

24.11.2015

Publicysta "wSieci" komentuje zachowane dziennikarki TVP.

"Myślałem, że tzw. Telewizja Publiczna nie zaskoczy mnie niczym, a tu redaktor Karolina Lewicka jednak mnie zaskoczyła. To nie była żadna rozmowa, ale przesłuchanie, w którym pani "prokurator" Lewicka miała gotową tezę, którą chciała narzucić rozmówcy." - mówi Bronisław Wildstein, odnosząc się do skandalicznego zachowania Karoliny Lewickiej podczas wywiadu z prof. Glińskim.

Zdaniem Wildsteina można tę sytuację porównać do bicia człowieka w biały dzień, kiedy przechodnie zastanawiają się, czy ofiara nie krzyczy zbyt głośno.

"Poza tym profesor Gliński ma rację, mówiąc, że takie praktyki w mediach publicznych muszą się skończyć. I to jest zadanie dla tego rządu." - czytamy w rozmowie Bronisława Wildsteina z "Super Expressem".

Zdanie Wildsteina niezbędne są poważne zmiany w mediach publicznych.

"Kluczowe jest przywrócenie podstawowych standardów w całej Telewizji Publicznej. Bo problem nie dotyczy tylko programów informacyjnych, choć ich dziennikarze są na pierwszej linii frontu. To, jak funkcjonuje choćby TVP Kultura, jest wielkim skandalem." - mówi Wildstein.

"Telewizja Publiczna zupełnie odeszła od standardu tego, czym powinna być." - dodaje dziennikarz.

mly/se.pl

fot. wPolityce.pl

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook