Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Ideologiczne zaczadzenie KE. [WIDEO]

29.07.2016

Komisja Europejska zajmuje się sytuacją w Polsce, zamiast zmierzyć się z tym, co dziś tak naprawdę stanowi dla naszego kontynentu kłopot - terroryzmem, Turcją, migracją. O absurdalności tej sytuacji mówił w komentarzu Bronisław Wildstein, publicysta 'wSieci".

"Europą wstrząsają paroksyzmy" – powiedział Wildstein. Wylicza tutaj wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także pucz w Turcji i jej reorientację na Rosję, jednocześnie z wyraźnym i świadomym wchodzeniem w konflikt ze Stanami Zjednoczonymi. Ostatnio nie kończy się seria zamachów terrorystycznych.

"To wszystko powoduje, że Europa znajduje się w bardzo trudnym momencie i wymaga to gruntownego zastanowienia się i zmiany strategii" – zaznacza Wildstein.

"Co robi w tej sytuacji Komisja Europejska? Rozważa problem praworządności Polski. Cały dzień jest poświęcony obradom na temat tego, co należy zrobić, żeby przywrócić praworządność w Polsce i rozwiązać problem Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście, nie jak proponują władze i rząd, ponieważ to Komisji Europejskiej nie odpowiada" – mówił publicysta.

Stwierdza stanowczo, że jest świadectwo rozmijania się z rzeczywistością KE, elit rządzących Unią i ideologicznego zaczadzenia. "Walczy się ze swoimi przeciwnikami, nie przejmując się tym, co naprawdę dzieje się w Europie" – dodał.

Wildstein zwraca też uwagę, że innym obrazem tego stanu rzeczy jest szok, jaki wywołała zapowiedź wprowadzenia w Turcji kary śmierci. Miałoby to cofnąć ten kraj na drodze rozwoju cywilizacyjnego i postępu, a także uzasadnić zablokowanie akcesu Turcji do UE. Europa nie przejmuje się według publicysty zabijaniem Kurdów i śmiercią tylu ludzi podczas tego puczu. Przejmuje się tylko ewentualnym wprowadzeniem kary śmierci.

Przypomina, że w Związku Sowieckim przez parę lat, za czasów Stalina, nie było kary śmierci. Ludzi mordowano setkami tysięcy. Publicysta ocenia, że gdyby wtedy istniała UE, nie przejmowałaby się tym. "Grunt, że formalnie kary śmierci nie ma, jest postęp" – mówił Wildstein.ak/wPolityce.pl

[fot. YouTube/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook