Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Europa gra na polskich kompleksach

11.03.2016

Publicysta "wSieci" komentuje działania Komisji Weneckiej.

„Rada Europy to taki organ, gdzie jest cała sieć konwencji. Jedną z nich jest Komisja Wenecka, do której przynależą takie praworządne państwa jak Rosja, Azerbejdżan czy Kazachstan. I ta Komisja, która uznaje praworządność tychże państw, teraz potępia Polskę” — mówił Bronisław Wildstein na antenie Radia Wnet.

Publicysta „wSieci” nie ma wątpliwości, że werdykt Komisji będzie inny niż ten ujawniony w drafcie.

„Wszyscy znamy werdykt Komisji Weneckiej i on się nie zmieni. Byłoby naiwnością spodziewać się, że będzie on brzmiał inaczej. Ten werdykt pod pewnymi względami jest kuriozalny. Komisja zabiera głos o rzeczach, do których nie ma uprawnień” — stwierdził.

Wildstein zwraca też uwagę na polski kompleks, który objawia się braniem zdania Zachodu za największą świętość, która nie podlega krytyce.

„Można w Polsce wywołać atmosferę, że cały cywilizowany świat potępia ten polski rząd, a że Polacy wciąż mają kompleksy wyniesione z komunizmu, może to zadziałać. (...) Można destabilizować sytuacje w Polsce, to się będzie przekładało się na jakość rządzenia i ocenę rządu przez Polaków” — powiedział.

Dziennikarz krytykuje też całą Unię Europejską. Jego zdaniem decyzje nt. Polski podejmowane są bez wzięcia pod uwagę naszego zdania.  

„Ideologiczny problem UE jest taki, że wszystko ma być regulowane prawnie. Idea, że każda rzecz musi być regulowana prawnie. Dlatego piętrzą się prawa, które są coraz mniej zrozumiałe. Jesteśmy poddani jakimś tajemnym mechanizmom, w których działają eksperci, którzy podejmują za nas decyzje. To myślenie utopijne, że da się stworzyć idealny model funkcjonowania, ale w takim modelu jesteśmy pozbawieni wolności – trzeba zdać sobie z tego sprawę”


mly/radiownet.pl

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook