Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Dobra zmiana popełniła błąd

04.04.2017

"Fakt niepoparcia kandydata , który ostentacyjnie atakuje rząd był właściwy. Jednak nie należało tak dużo inwestować w przegraną sprawę, należało to zbagatelizować a nie podejmować grę przeciwko wszystkim. To ma znaczenie w polityce wewnętrznej, bardziej niż w zewnętrznej” - powiedział na antenie radia Wnet Bronisław Wildstein.

„Oczywiście znaczenie ma też przegrupowanie się opozycji i osłabienie partii-wydmuszki jaką jest Nowoczesna. Okazało się , że jej lider jest niepoważny, a politycy nie spełniają żadnych kryteriów fachowości. Ci którzy w nią zainwestowali, wycofali swoje poparcie i stąd wzrost PO. Będziemy znów mieli duopol PiS – Platforma” - podkreślił Wildstein.

Publicysta mówił też o konstrukcyjnych przyczynach słabości obozu władzy. Podkreślił, że Pis jest partią skonstruowaną wokół Jarosława Kaczyńskiego i bez niego nie byłoby ani partii, ani zwycięstwa.

„To partia bardzo mocno osadzona na – mim zdaniem – bardzo wybitnym polityku. Rząd rządzi, a ostateczną instancją pozostaje Jarosław Kaczyński. To pozwala rozładować niektóre konflikty, ale w dłuższej perspektywie generuje kłopoty, bo nowoczesnego państwa nie można osadzić na jednej osobie. Muszą być jeszcze skuteczne, funkcjonujące struktury” - zwrócił uwagę Wildstein.

Komentując pogłoski o rekonstrukcji rządu podkreślił, że jako człowiek, który obserwuje politykę nie wie, czy to jest dobre rozwiązanie.

„Doprowadziłoby to do utraty popularności przez ten rząd, bo on wciąż tę popularność ma. Nie jest to prosta rzecz. Jeśli jednak miałaby być jakaś wymiana w rządzie, to to, co wiem na pewno, to nie należy o niej gadać, tylko przeprowadzić” - powiedział publicysta.

„Jakiekolwiek przedłużanie rozmów  na ten temat jest najgorsze i prowadzi do negatywnej recepcji społecznej” - podkreślił Bronisław Wildstein. 

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook